Nokia Amber – pakiet funkcyjny dla Windows Phone 8, który pojawił się wraz z nadejściem Nokii Lumia 925 trafi do pozostałych urządzeń w sierpniu.

Na Twitterze hiszpańskiego oddziału Nokii została opublikowana informacja mówiąca o tym, że aktualizacja Nokia Amber trafi do posiadaczy pozostałych urządzeń Nokia Lumia z Windows Phone 8 tego sierpnia. Jest to oficjalna informacja, choć czas wypuszczenia pakietu w Polsce może się różnić. Nie chcę jednak zapeszać, gdyż znając Nokię otrzymamy Ambera nie później, niż inne kraje 🙂

Pakiet Nokia Amber zawiera usprawnienia zawarte w apdejcie systemowym GDR2, a więc m.in. radio FM i możliwość wyświetlania godziny na wyłączonym ekranie (dla ekranów AMOLED).

Nie jest nigdzie powiedziane, że Nokia Amber trafi na wszystkie Nokie z Windows Phone 8. Na pewno spokojni mogą być posiadacze Lumii 920 i 820. Miejmy nadzieję, że użytkownicy Lumii 720, 620 i 520 nie zostaną pokrzywdzeni i także dostaną należytą aktualizację.

Przy okazji przypomnę, że Nokia Amber nie zawiera pakietu fotograficznego Nokia Smart Camera, który został zaprezentowany podczas premiery Nokii Lumia 925. Ten został udostępniony już jakiś czas temu, lecz skorzystać z niego mogą jedynie posiadacze smartfonów z zainstalowaną aktualizacją GDR2.

Via

Be Sociable, Share!