To, że Android 4.3 jeszcze oficjalnie nie został wydany w niczym nie przeszkadza, by móc go przetestować. Ta wersja systemu jest już dostępna dla posiadaczy Samsunga Galaxy S4 Google Edition, choć obecne wydanie nie jest ani stuprocentowo bezpieczne, ani kompletne.

W niejasnych okolicznościach specom z anglojęzycznego forum XDA-Developers udało się dostać do źródeł Androida 4.3 Jelly Bean dla Samsunga Galaxy S4 Google Edition (model o kodowej nazwie I9505). Twórcy nieoficjalnych, tzw. customowych ROM-ów zdołali to wykorzystać i już teraz posiadacze tego smartfona mogą korzystać z Androida 4.3!

Żeby nie było tak kolorowo, należy jednak napisać kilka słów wyjaśnień. ROM-y z Andkiem 4.3 nie działają jeszcze w pełni stabilnie i mogą zawierać poważne błędy. Jest to spowodowane tym, że upubliczniona odmiana nowego systemu nie jest tą ostateczną. Chociażby, autor ROM-u  I9505 – Google Edition – Feel the Experience – Android 4.3 informuje, że w jego wersji nie funkcjonują takie aplikacje, jak Google +, YouTube, Hangouty czy Google Keep.

Co prawda jest na to bardzo małe podobieństwo, lecz jeśli przypadkiem posiadacie SGS-a S4 Google Edition, to możecie sami sobie wgrać Androida 4.3 Oczywiście, operacja flashowania telefonu za każdym razem niesie ryzyko i nie zalecam wykonywania tego procesu przez niewtajemniczone osoby.

Via

Be Sociable, Share!