Niedawno zaprezen­towany tablet Sam­sung ATIV Q wyróż­nia się tym, że potrafi obsługi­wać zarówno Win­dowsa 8 jak i Androida i przełączać się pomiędzy nimi w locie. Do obsługi obu z nich wyko­rzysty­wany jest pro­ce­sor Intel Core i5-4200U i bardzo dobrze to widać po bench­markowym teście.

 

Sam­sung ATIV Q to wyjątkowy tablet choćby ze względu na zas­tosowany pro­ce­sor. Nie często bowiem widz­imy tablet mogący pra­cować na Androidzie posi­ada­jący pro­ce­sor stosowany w dużych note­bookach.  Jest to jed­nos­tka z intelowskiej rodziny Haswell posi­ada­jąca częs­totli­wość 1,6 GHz, dwa rdze­nie i cztery wątki, choć ze względu na różnice w architek­turze nie powin­niśmy porówny­wać tych wartości porówny­wać do CPU z innych tabletów i smartfonów.

Z powodu pro­ce­sora Intel i5, 4 GB RAM-u i grafiki Intel HD Graph­ics 4400 można mieć spore nadzieje na to, że ATIV Q będzie radził sobie najbardziej zasobożernymi grami i pro­gra­mami bez zająknię­cia. I chyba rzeczy­wiś­cie tak będzie, bo wyniki w AnTuTu są bardzo zadziwiające.

Na początek małe porów­nanie: Sam­sung Galaxy S4 z ośmiordzeniowym Exynosem 5 osiągnął wynik 27417 punk­tów. Now­iutki S4 LTE-A z kolei może się pochwalić 29976 punk­tami. HTC One — 24258, a Sam­sung Galaxy Note II - 17353 punktami.

Wynik Sam­sunga ATIV Q? Niepraw­dopodobne 54861 punk­tów. Jeden, który pokonał wielu. Jeden, aby wszys­tkimi rządzić.

 

Via

Ciekawe? Podziel się!