Niedawno zaprezentowany tablet Samsung ATIV Q wyróżnia się tym, że potrafi obsługiwać zarówno Windowsa 8 jak i Androida i przełączać się pomiędzy nimi w locie. Do obsługi obu z nich wykorzystywany jest procesor Intel Core i5-4200U i bardzo dobrze to widać po benchmarkowym teście.

 

Samsung ATIV Q to wyjątkowy tablet choćby ze względu na zastosowany procesor. Nie często bowiem widzimy tablet mogący pracować na Androidzie posiadający procesor stosowany w dużych notebookach.  Jest to jednostka z intelowskiej rodziny Haswell posiadająca częstotliwość 1,6 GHz, dwa rdzenie i cztery wątki, choć ze względu na różnice w architekturze nie powinniśmy porównywać tych wartości porównywać do CPU z innych tabletów i smartfonów.

Z powodu procesora Intel i5, 4 GB RAM-u i grafiki Intel HD Graphics 4400 można mieć spore nadzieje na to, że ATIV Q będzie radził sobie najbardziej zasobożernymi grami i programami bez zająknięcia. I chyba rzeczywiście tak będzie, bo wyniki w AnTuTu są bardzo zadziwiające.

Na początek małe porównanie: Samsung Galaxy S4 z ośmiordzeniowym Exynosem 5 osiągnął wynik 27417 punktów. Nowiutki S4 LTE-A z kolei może się pochwalić 29976 punktami. HTC One – 24258, a Samsung Galaxy Note II – 17353 punktami.

Wynik Samsunga ATIV Q? Nieprawdopodobne 54861 punktów. Jeden, który pokonał wielu. Jeden, aby wszystkimi rządzić.

 

Via

Be Sociable, Share!