Jeszcze wczoraj mogłem bezpiecznie napisać, że Sony Xperia  Z Ultra jest najszybszym smartfonem na świecie. Teraz można mieć co do tego wątpliwości, gdyż Samsung właśnie pokazał ulepszoną wersję swojej esczwórki o takim samym procesorze, co w japońskim rywalu.

Samsung już przyzwyczaił nas do tego, że od premiery Galaxy S4 prawie każdy jego nowy model nazywa się Samsung Galaxy S4 coś tam. Niektóre z nich miały sens, jak np. Samsung Galaxy S4 Mini, lecz co wspólnego z SGS-em 4 miał taki S4 Zoom? Raczej niewiele. S4 Active z wyglądu również nie miał nic wspólnego z bazowym telefonem. Teraz jednak Samsung zaskoczył wszystkich i stworzył model z tej serii, który rzeczywiście wygląda tak samo, jak Galaxy S4.

Samsung Galaxy S4 LTE-A został wyposażony w moduł pozwalający na łączność z siecią LTE-Advanced. Pozwala to na znacznie szybsze korzystanie z Internetu. O ile prędkości transferu osiągane w przypadku zwykłego LTE sięgały 75 Mb/s, to LTE-A pozwala osiągnąć nawet 150 Mb/s. Prosta matematyka – LTE-A jest aż dwukrotnie szybsze od poprzedniej wersji standardu.

Prócz tego nowy Samsung został wyposażony w ultraszybki procesor Qualcomm Snapdragon 800 o czerech rdzeniach i taktowaniu 2,3 GHz. Nie licząc pokazanej wczoraj Xperii Z Ultra, jest to pierwszy smartfon z tym układem.

Reszta podzespołów nie różni się od tych zastosowanych w podstawowym Samsungu Galaxy S4 – mamy tutaj 2 GB RAM-u, ekran Full HD o przekątnej 4,99″, aparat 13 Mpix i Androida 4.2.2 Jelly Bean z nakładką Nature UX 2.0.

Via

Be Sociable, Share!