Sony właśnie zaprezentowało swojego nowego flagowca. Oto nowa, ulepszona Xperia Z będąca prawdopodobnie najszybszym smartfonem na rynku!

Wczoraj napisałem tekst na temat tego smartfona (link do artykułu), lecz zdecydowanie nie przypuszczałem, że Sony pospieszy się aż tak z premierą tego urządzenia. Stało się ono już faktem i możemy ją oficjalnie powitać – Xperię Z Ultra.

Xperia Z Ultra ma dwie wyjątkowe cechu i trudno mi zdecydować, która z nich jest ważniejsza. Jedną z nich widać od razu to monstrualne rozmiary wyświetlacza. Posiada on przekątną aż 6,4″! Właściwie nie wiadomo, czy jest to jeszcze smartfon, czy tablet. Można jednak mieć pewność, że korzystanie z nowej zabawki Sonego za pomocą jednej dłoni będzie bardzo problematyczne, o ile w ogóle możliwe.

6,4-calowy panel został oczywiście wyposażony w rozdzielczość Full HD, dzięki czemu udało uzyskać się współczynnik PPI na poziomie 344. Aby obraz był wyświetlany jak najlepiej, Sony zastosowało takie rozwiązania, jak OptiContrast i X-Reality (będące następcą BRAVIA Engine). Dodatkowo, nic nie stoi na przeszkodzie korzystać z ołówka, kija czy maczugi jako stylusa.

Drugą z wyjątkowych cech Xperii Z Ultra jest jej przepotężny czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o częstotliwości 2,2 GHz. Możemy być pewni, że ten tabletofon jeszcze na długo będzie uważany za demona prędkości.

Sony chwali się także minimalistycznym designem i smukłością obudowy – jej grubość to zaledwie 6,5 mm, przez co Xperia Z Ultra otrzymała tytuł najcieńszego smartfona z ekranem Full HD. Mimo to, Japończykom udało się upakować pojemną baterię 3000 mAh.

Co jeszcze może zachęcić do nabycia Xperii Z Ultra? A świetny aparat Exmor RS, który umożliwia nagrywanie filmów Full HD w trybie HDR (ale uwaga – aparat nie posiada lampy!), łączność 4G, NFC, certyfikat IP58 oznaczający wodoodporność, trzy wersje kolorystyczne do wyboru (czarna, biała, purpurowa) i Android w wydaniu 4.2.2 Jelly Bean.

Jednym słowem: łał! Sony spuściło bombę dla konkurencji. Xperia Z Ultra jest rewelacyjna niemal we wszystkim. Nic nie może równać się z nią pod względem wydajności, posiada świetny aparat i wiele innych dodatków, lecz jak zawsze ma swoje wady. Największą (nomen omen) z nich są kompletnie niepraktyczne wymiary urządzenia. Duże ekrany są OK, lecz w tym przypadku mamy do czynienia z gigantem. Wiele osób może narzekać także na brak diody LED dla aparatu, a rozczarowująca może być też nakładka systemowa. Mimo wszystko sądzę, że Xperia Z Ultra jest niesamowita i czekam na jej dostępność w Polsce 😀

Via

Be Sociable, Share!