Sony Xperia Z, choć wciąż jest bardzo interesującym modelem, pod względem wydajnościowym wypada już nieco blado za sprawą nowszej konkurencji od HTC i Samsunga. Zdaje się jednak, że Japończycy mogą mieć w zanadrzu jej znacznie potężniejszą wersję wyposażoną w procesor Snapdragon 800.

Qualcomm Snapdragon 800 to naprawdę potężny chipset. Wystarczy wiedzieć, że jest o 25% wydajniejszy od Snapdragona 600, który znalazł się na pokładzie HTC One i jednej z odmian Samsunga Galaxy S4. Jeśli Sony wypuściłoby taki model w dniu dzisiejszym, byłby to prawdopodobnie najszybszy smartfon na rynku.

Informacje o tym, że Sony pracuje nad takim urządzeniem wyszły na jaw za sprawą Twittera. Eldar Murtazin na swoim koncie wyćwierkał, że miał już w swoich rękach Xperię Z z nowym procesorem. Jeśli mu wierzyć, sprawuje się bardzo szybko. Nadmienił także, że prototyp został wyposażony w wyjątkowo dobry (jak na firmę) wyświetlacz, który zachowuje się jak SLCD 3 znany z HTC One. Pesymistycznym tonem dodał jednak, że wątpi, by w wersji produkcyjnej taki ekran się zachował, a na jego miejsce trafi słabszy TFT.

Myślę, że Sony Xperia Z może być gwarancją sukcesu, jeśli zostanie wypuszczona w najbliższym czasie. Konkurencja nie śpi, więc jeśli Sony się nie pospieszy, nowa Xperia Z nie będzie się niczym wyróżniać spośród urządzeń innych marek, które z pewnością też myślą o zastosowaniu tego chipsetu.

Via

Ciekawe? Podziel się!