Nokia od niedawna zaczęła stosować nowe, bardziej agresywne podejście do reklam. Oto kolejna z nich, która jednocześnie zachwala działanie aparatu Lumii 925 w nocy, jak i wyśmiewa posiadaczy iPhone’ów .

Jaki przedmiot pozwoli Ci przetrwać atak zombie bez najmniejszych problemów? Nie od dziś wiadomo, że Nokia 3310. Jaki smartfon natomiast najlepiej się nada do fotografowania zombiaków? Nokia twierdzi, że jest to Lumia 925.

Nowa reklama powstała zapewne na fali popularności serialu The Walking Dead. Pomysł dosyć oryginalny, lecz wykonanie jest dość dyskusyjne…

Przede wszystkim, spot nie przedstawia wystarczająco dobrze funkcji Lumii 925, a tak naprawdę jego głównym celem jest pokazanie posiadaczy iPhone’ów jako stado bezmózgich fanatyków. A szkoda – czy nie lepiej zamiast oczerniać konkurencję pokazać coś, co by zachęciło do kupna Nokii? Pamiętna kościelna reklama była wg mnie pod tym względem lepsza – prezentowała posiadaczy Lumii jako osoby nie mieszające się do konfliktu Samsung vs. Apple. Tym razem jednak można odnieść wrażenie, że cała reklama jest lekkim hejtem w stronę Apple’a i sama w sobie przyczynia się do udziału w sporze Apple vs Reszta Świata.

Abstrahując od tego, reklama nie jest zła i ogląda się ją nie najgorzej. Mam nadzieję, że wraz z premierą EOS-a Nokia postara się przeznaczać na reklamy jeszcze więcej pieniędzy – w końcu marketing jest bardzo ważny, jeśli chce się przyciągnąć nowych klientów.

Be Sociable, Share!