Apple pracuje pełną parą nad następcą iPhone’a 5. Oprócz tego, że będzie mocniejszy od swojego poprzednika, to zostanie też wyposażony w lepszy aparat.

Nastały trudne czasy dla iPhone’a. Konkurencja bardzo szybko poszła do przodu i z powodu braku nowości, małego ekranu i niezmiennego designu może wydawać się trochę archaiczny. Apple jednak już myśli, jak by tu ulepszyć swój produkt, by znów mógł święcić triumfy jak za czasów Steve’a Jobsa.

Oczywiście podstawową różnicą będzie zastosowanie mocniejszych komponentów. Na pewno zmianie ulegnie SoC na wydajniejszy. Nie będzie to jednak jedyna nowość. Wprowadzony zostanie całkowicie odmieniony (po raz pierwszy w historii iPhone’a!) interfejs w wersji oprogramowania iOS 7, dzięki któremu iPhone 5S nabierze bardziej nowoczesny charakter.

Najnowsze informacje mówią, że Apple stara się również zapewnić jak najlepszy aparat. Najprawdopodobniej będzie to jednostka Exmor RS znana nam z Xperii Z charakteryzująca się rozdzielczością 13 Mpix. Teraz dowiadujemy się, że nie zabraknie podwójnej diody doświetlającej LED. Poprzednie iPhone’y posiadały jedną diodę. Można by przypuszczać zatem, że zdjęcia w nocy będą wychodziły dwukrotnie lepiej. Należy jednak pamiętać, że nie jest to najlepsza możliwa opcja pozwalająca na oświetlanie scenerii – istnieją też lampy ksenonowe, które radzą sobie dużo lepiej, choć ze względu na ich specyfikę nie mogą świecić ciągle, przez co nie da się z nich korzystać jak z latarki.

Via/Via

Be Sociable, Share!