Dziś pokażemy Wam wyjątkowy filmik, który posiadaczy Nokii Lumia powinien zainteresować nawet pomimo swojej wątpliwej jakości i długości. Przedstawia on bowiem niewydaną wersję systemu Windows Phone 8.1 odpaloną na Lumii 920.

Windows Phone 8.1 to nowa wersja Windowsa Phone, która zostanie zaprezentowana w bliżej nieokreślonej przyszłości (koniec 2013?). Jego premiera ma nastąpić po publikacji aktualizacji GDR3 dla WP8. Mogłoby się zdawać, że na WP 8.1 przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, lecz już teraz na YouTubie znajduje się filmik przedstawiający działanie tego systemu.

Oczywiście, nie możemy potwierdzić autentyczności tego nagrania. Sprawę utrudnia dodatkowo jego beznadziejna jakość. Ja już zdążyłem przywyknąć do tego, że najważniejsze przecieki niemal zawsze są nagrywane konewkami 🙁 Smartfony od dawna posiadają funkcję nagrywania filmów w 1080p, lecz ten film został nakręcony w rewelacyjnej jakości 240p. Witamy w przeszłości!

Aktualizacja ma nam przynieść otwierane foldery na ekranie głównym (działające podobnie do tych z iOS-a) oraz nowy pasek notyfikacji. Myślę, że są to bardzo miłe i przydatne udogodnienia, na które warto będzie czekać.

Przed pojawieniem się Windows Phone 8.1 powinniśmy wyczekiwać aktualizacji GDR3, która przyniesie nam obsługę większych ekranów i możliwość umieszczania na ekranie głównym większej ilości kafelek w jednym rzędzie.

Be Sociable, Share!