Nokia Conservations właśnie dało nam znać, że internetowe przecieki były zgodne z prawdą – nowa Nokia zwana tymczasowo jako EOS otrzyma aparat o rozdzielczości 41 Mpix.

Zdjęcia przedstawiające Nokię EOS w Internecie pojawiły się już jakiś czas temu i chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że rzeczywiście przedstawiają one przyszły smartfon Nokii. Z tej racji raczej nikogo już nie zaskoczy fakt, że nadchodzący smartfon Nokii otrzyma aparat PureView o rozdzielczości 41 Mpix. Teraz jednak możemy mieć już stuprocentową pewność od oficjalnego źródła za sprawą grafiki, którą umieściłem w nagłówku newsa.

Smartfon, o którym mowa, z pewnością nie będzie się nazywał w rzeczywistości EOS. Należy pamiętać, że jest to jego nazwa kodowa i od dnia premiery będziemy nazywać go w inny sposób. Lumia 1000?

Na razie nie wiemy zbyt dużo o specyfikacji tego urządzenia. Pewnikiem jest to, że EOS otrzyma obudowę z aluminium, system Windows Phone 8 i fizyczny przycisk aparatu. Pogłoski mówią, że wewnątrz znajdziemy potężny, czterordzeniowy procesor Snapdragon 600, choć nie należy zapominać o przecieku, który nam namieszał w głowach i mówił o słabszym Snapdragonie 400. Niewykluczone jednak, że chodzi o dwa różne urządzenia.

Nokia EOS zostanie zaprezentowana oficjalnie 11 lipca w Nowym Jorku i to właśnie wtedy rozwieją się wszystkie nasze wątpliwości.

Via

Be Sociable, Share!