Zaskakująca informacja – prezes Huaweia stwierdził, że rozważa przejęcie Nokii. Trzeba przyznać, że Chińczycy potrafią mieć rozmach wybierając się na zakupy!

Richard Yu, prezes Huaweia podczas premiery najcieńszego smartfona świata – Huaweia Ascend P6 stwierdził, że poważnie rozważa zacieśnienie więzi z fińską Nokią. Oczywiście, najbardziej oczywistym i inwazyjnym sposobem na to byłby wykup Nokii, lecz nie odrzuca także współpracy pod postacią spółki.

Huawei swego czasu popełnił parę smartfonów pracujących pod kontrolą Windows Phone. Nie były one złe, lecz daleko im było do maszynek Nokii – także pod względem wyników sprzedaży. Chiński producent tworzy także urządzenia oparte na Androidzie, lecz wyraźnie widać, że jest zainteresowany systemem Microsoftu. Fuzja z Nokią pozwoliłaby mu osiągnąć nieporównywalnie większy sukces na tym polu. Zyskałby z pewnością też sam Windows Phone.

Osobnym pytaniem jest to, czy Nokię interesuje takie rozwiązanie. Do tej pory nie przedstawiła swojego zdania na ten temat. W rzeczywistości dużo bardziej na współpracy skorzystałby Huawei, więc czy to by się jej opłaciło?

Pozostaje też kwestia tego, czy warto powierzać firmę Chińczykom – o tamtejszych producentach elektroniki słyszeliśmy naprawdę wiele, zwłaszcza tego złego. Czy ucierpiałaby na tym jakość wykonania smartfonów Nokii w celu cięcia kosztów? Nie tego przecież chcemy…

Via

 

Be Sociable, Share!