HTC tym razem nie udało się dochować tajem­nicy i do Inter­netu wyciekły infor­ma­cje na temat jego najnowszego smart­fona z najniższej półki. Możemy się spodziewać, że ofic­jalna pre­miera Desire 200 — bo o nim mowa — odbędzie się na dniach.

HTC Desire 200 będzie skierowany dla grupy klien­tów “wyma­ga­ją­cych inaczej”. Mianowicie, jeśli Waszym głównym wyma­ganiem jest niska cena, powin­niś­cie być zach­wyceni. Co prawda nie znamy jeszcze jego ceny, lecz możemy mniemać, że HTC zamierza rywal­i­zować tym mod­elem z Sam­sungiem Galaxy Mini i LG L3.

Specy­fikacja tech­niczna jest bardzo słaba, lecz to nie miłośnicy mobil­nych tech­nologii są grupą docelową. Nie zna­jdziemy tu potężnego wyświ­et­lacza, lecz zaled­wie 3,5-calowy panel LCD o rozdziel­czości 320x480 pik­seli. Pro­ce­sor to bliżej niespre­cy­zowana jed­nos­tka 1 GHz o jed­nym rdze­niu. RAM-u zna­jdziemy 512 MB, pamięci wewnętrznej — 4 GB (+slot micro-SD). Aku­mu­la­tor cechuje się pojem­noś­cią 1400 mAh. Wepch­nięty do środka Android to zaled­wie 4.0.3 Ice Cream Sand­wich. Tak przy­na­jm­niej wynika z mate­ri­ału fil­mowego, który może­cie obe­jrzeć powyżej, choć nie zdzi­wiłbym się, jeśli na półkach skle­powych natrafimy na nowszego Jelly Beana. Aha — nie zabrakło sterown­ika Beats Audio.

Patrząc na powyższą specy­fikację twierdzę, że Desire 200 prezen­tuje się po prostu… bied­nie. Heloł, mamy prze­cież 2013 rok!

Jeśli chodzi o sam wygląd zewnętrzny, to może on przy­paść do gustu. Naw­iązuje do topowego HTC One, co sobie chwal­imy. Szkoda tylko, że Desire 200 cierpi na otyłość — z taką gruboś­cią i wymi­arami wyświ­et­lacza prezen­tuje się jak mały grubasek.

Via

 

Ciekawe? Podziel się!