HTC tym razem nie udało się dochować tajemnicy i do Internetu wyciekły informacje na temat jego najnowszego smartfona z najniższej półki. Możemy się spodziewać, że oficjalna premiera Desire 200 – bo o nim mowa – odbędzie się na dniach.

HTC Desire 200 będzie skierowany dla grupy klientów „wymagających inaczej”. Mianowicie, jeśli Waszym głównym wymaganiem jest niska cena, powinniście być zachwyceni. Co prawda nie znamy jeszcze jego ceny, lecz możemy mniemać, że HTC zamierza rywalizować tym modelem z Samsungiem Galaxy Mini i LG L3.

Specyfikacja techniczna jest bardzo słaba, lecz to nie miłośnicy mobilnych technologii są grupą docelową. Nie znajdziemy tu potężnego wyświetlacza, lecz zaledwie 3,5-calowy panel LCD o rozdzielczości 320×480 pikseli. Procesor to bliżej niesprecyzowana jednostka 1 GHz o jednym rdzeniu. RAM-u znajdziemy 512 MB, pamięci wewnętrznej – 4 GB (+slot micro-SD). Akumulator cechuje się pojemnością 1400 mAh. Wepchnięty do środka Android to zaledwie 4.0.3 Ice Cream Sandwich. Tak przynajmniej wynika z materiału filmowego, który możecie obejrzeć powyżej, choć nie zdziwiłbym się, jeśli na półkach sklepowych natrafimy na nowszego Jelly Beana. Aha – nie zabrakło sterownika Beats Audio.

Patrząc na powyższą specyfikację twierdzę, że Desire 200 prezentuje się po prostu… biednie. Heloł, mamy przecież 2013 rok!

Jeśli chodzi o sam wygląd zewnętrzny, to może on przypaść do gustu. Nawiązuje do topowego HTC One, co sobie chwalimy. Szkoda tylko, że Desire 200 cierpi na otyłość – z taką grubością i wymiarami wyświetlacza prezentuje się jak mały grubasek.

Via

 

Be Sociable, Share!