Na dworze zaświeciło słońce, a w sieci pojawiły się kolejne plotki dotyczące przyszłych Nokii. Dzisiejszy dzień uważam za udany!

Ostatnio wiele naszych artykułów dotyczy Nokii EOS, na którą osobiście czekam z wielką niecierpliwością. Dowiedzieliśmy się już wielu rzeczy o niej, jak np. o materiale obudowy (aluminium), czy rozdzielczości aparatu (41 Mpix). Niewiele jednak wiemy o specyfikacji sprzętowej EOS-a. Właściwie, to nie wiemy o niej nic.

Teraz mamy jednak dane, które zostały zarejestrowane dzięki benchmarkowi GFXBench. Wyraźnie wskazuje na to, że mamy do czynienia z jakimś nowym modelem Nokii. Nasuwa mi się jednak pytanie – czy to EOS? Mnie się zdaje, że informacje dotyczą jakiegoś innego smartfona. Sprawdźcie sami:

Tabela wskazuje na to, że nowa Nokia otrzyma czterordzeniowy procesor oraz GPU oparte na architekturze Adreno 305. Taki układ graficzny pasuje do Snapdragona 400, lecz osobiście wątpię, by EOS-owi wystarczyła taka jednostka. Czy zapewniłaby ona wystarczającą moc do sterowania aparatem PureView o 41 Megapikselach? Ja jakoś tego nie widzę. W dodatku, wypuszczanie high-endu ze Snapdragonem 400 mija się z celem, nawet jeśli chodzi o zwykły marketing. Czy zatem Nokia szykuje nam oprócz EOS-a coś ze średniej półki?

Według mnie tak – Nokia zamierza 11 lipca pokazać nam nie jeden, lecz co najmniej dwa smartfony. Jednym z nich będzie dobrze nam znany EOS, a drugim tajemnicze coś z procesorem Snapdragon 400 i GPU Adreno 305. Mam nadzieję, że moje domysły okażą się słuszne 🙂

Oczywiście, może się też okazać, że ta wiadomość jest fałszywką i zawarte tu dane techniczne mijają się z prawdą – to także należy wziąć pod uwagę.

Via

Be Sociable, Share!