Samsung Galaxy S4 Zoom to wyjątkowe urządzenie, które choć wygląda jak zwyczajna cyfrówka z dużym ekranem, to w rzeczywistości potrafi o dziwo wykonywać połączenia głosowe. Mogłoby się wydawać, że jest to najbardziej zaawansowany smartfon na rynku pod względem aparatu, ale nie zapominajmy o jeszcze jednym, sędziwym już graczu – Nokii 808 PureView.

Nokia 808 PureView pojawiła się już ponad rok temu, lecz do tej pory nie doczekała się godnego konkurenta pod względem swojego aparatu (PureView 41 Mpix). Teraz jednak Samsung wypuścił nowe cacko, jakim jest Galaxy S4 Zoom. Ogólnie rzecz biorąc, prezentuje się ciekawie, lecz czy jest w stanie pobić osiemsetósemkę? Sprawdźmy.

 

 

Łatwo zauważyć, że zdjęcia wykonane Nokią zawiera więcej szczegółów niż to Samsunga. 808 PureView na pierwszej fotce uchwyciła ze sporą dokładnością nawet pojedyncze włókna na swetrze, czego nie można napisać o S4 Zoom.

No dobrze, ale możecie mi wytknąć, że Samsung ma przewagę dzięki optycznemu zoomowi. Niby tak, ale Nokia przecież też posiada bezstratny zoom, jeśli nie wykonujemy zdjęć w pełnej rozdzielczości. Z kolei zoom Nokii nie jest zależny od pracy soczewek, co likwiduje efekt beczkowatości i nienaturalnego przedstawienia odległości między obiektami.Możemy zatem śmiało przyznać Nokii kolejny punkt.

Więcej zdjęć możecie obejrzeć na stronie podanej poniżej. Nie umieszczę tutaj ich wszystkich, gdyż materiał zdjęciowy jest naprawdę obszerny.

Link do galerii!

Skoro 808 PureView daje sobie spokojnie radę z S4 Zoomem, to co będzie w przypadku Nokii EOS?

Via

Be Sociable, Share!