Sam­sung Galaxy S4 Zoom to wyjątkowe urządze­nie, które choć wygląda jak zwycza­jna cyfrówka z dużym ekranem, to w rzeczy­wis­tości potrafi o dziwo wykony­wać połączenia głosowe. Mogłoby się wydawać, że jest to najbardziej zaawan­sowany smart­fon na rynku pod wzglę­dem aparatu, ale nie zapom­i­na­jmy o jeszcze jed­nym, sędzi­wym już graczu — Nokii 808 PureView.

Nokia 808 Pure­View pojaw­iła się już ponad rok temu, lecz do tej pory nie doczekała się god­nego konkurenta pod wzglę­dem swo­jego aparatu (Pure­View 41 Mpix). Teraz jed­nak Sam­sung wypuś­cił nowe cacko, jakim jest Galaxy S4 Zoom. Ogól­nie rzecz biorąc, prezen­tuje się ciekawie, lecz czy jest w stanie pobić osiem­setósemkę? Sprawdźmy.

 

 

Łatwo zauważyć, że zdję­cia wyko­nane Nokią zaw­iera więcej szczegółów niż to Sam­sunga. 808 Pure­View na pier­wszej fotce uch­wyciła ze sporą dokład­noś­cią nawet poje­dyncze włókna na swetrze, czego nie można napisać o S4 Zoom.

No dobrze, ale może­cie mi wytknąć, że Sam­sung ma przewagę dzięki opty­cznemu zoomowi. Niby tak, ale Nokia prze­cież też posi­ada bezs­tratny zoom, jeśli nie wykonu­jemy zdjęć w pełnej rozdziel­czości. Z kolei zoom Nokii nie jest zależny od pracy soczewek, co lik­widuje efekt beczkowa­tości i nien­at­u­ral­nego przed­staw­ienia odległości między obiektami.Możemy zatem śmi­ało przyz­nać Nokii kole­jny punkt.

Więcej zdjęć może­cie obe­jrzeć na stronie podanej poniżej. Nie umieszczę tutaj ich wszys­t­kich, gdyż mate­riał zdję­ciowy jest naprawdę obszerny.

Link do galerii!

Skoro 808 Pure­View daje sobie spoko­jnie radę z S4 Zoomem, to co będzie w przy­padku Nokii EOS?

Via

Ciekawe? Podziel się!