Do Internetu przedostały się kolejne zdjęcia przedstawiające Nokię EOS. Co ciekawe, prezentują one smartfona wykonanego z aluminium, a pokrywa aparatu w końcu podaje wyraźnie jego rozdzielczość.

Nie przypominam sobie, by którykolwiek ze smartfonów Nokii tak często wyciekał do sieci przed premierą. Lumia 920 broniła się przed tym całkiem dzielnie, a wiele z rzekomo prawdziwych informacji okazało się fałszywkami. Tym razem na szczęście (nasze, nie Nokii 😉 ) jest inaczej i możemy Wam zaserwować kolejne fotki przedstawiające wyczekiwaną Nokię EOS.

To, co natychmiastowo rzuca się w oczy, to materiał, z jakiego smartfon jest wykonany. Plastik, który został wykorzystany we wcześniej pokazanym prototypie, został zastąpiony eleganckim aluminium. Oczywistą zaletą takiego rozwiązania jest zwiększona wytrzymałość i bardziej ekskluzywny wygląd, lecz internetowi znawcy dobrze znają jego wadę – tego nie pomalujesz 😉

Mamy jeszcze jedno zdjęcie. Przedstawia ono srebrną (niemal na pewno także amelinino… aluminiową) tarczę obiektywu. Po raz pierwszy możemy na niej zobaczyć ilość megapikseli, która jest taka sama, jak w Nokii 808 PureView – aż 41 Mpix! Mamy do czynienia z tym samym sensorem, czy został w jakiś sposób dopracowany? Tego jeszcze nie wiemy.

Nokia EOS zostanie ujawniona przez Nokię już 11 lipca. Myślę, że warto czekać na ten dzień.

Via

Be Sociable, Share!