Samsung poszerza swoją ofertę o kolejne urządzenie. Chodzi o Galaxy S4 Zoom – połączenie smartfona i kompaktowego aparatu cyfrowego. Czy to się sprawdzi?

Samsung w ubiegłym roku zaprezentował  Galaxy Camera. Był to całkiem spory aparat, który za sprawą systemu Android posiadał mocno rozbudowane multimedialne funkcje. Eksperyment ten udał się raczej słabo – z powodu wysokiej ceny Galaxy Camera nie zdobył dużej popularności.

Samsung swojego pomysłu nie spisał jednak na straty i zaprezentował bardzo podobne urządzenie – Galaxy S4 Zoom. W przeciwieństwie do Galaxy Camera, posiada moduł GSM, przez co za jego pomocą można wykonywać połączenia głosowe jak z normalnego telefonu.

S4 Zoom posiada aparat o rozdzielczości 16 Mpix i 10-krotnym zoomie optycznym. Nie zabrakło w nim ksenonowej lampy błyskowej oraz optycznej stabilizacji obrazu (takiej jak w Nokii Lumia 920).

Oprócz tego, na pokładzie znalazł się wyświetlacz 4,3″ o rozdzielczości 960×540 pikseli, procesor 1,5 GHz, 1,5 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz slot na karty micro-SD. Systemem operacyjnym jest w tym przypadku najnowszy  Android 4.2.2 Jelly Bean z nakładką systemową TouchWiz Natue UX.

Czy Samsung Galaxy S4 Zoom to dobry pomysł? Moim zdaniem jest to zdecydowanie interesujący sprzęt, choć nie wyobrażam sobie korzystanie z niego jako jedynego smartfona. Grubość obudowy w końcu jest dość znaczna i w wielu przypadkach mogła by się okazać problematyczna.

Via

Be Sociable, Share!