To, że w najbliższym czasie Nokia ma zamiar nam pokazać swojego fotograficznego smartfona, wiemy nie od dziś. Teraz zostaliśmy poinformowani, że Nokia EOS zostanie oficjalnie ujawniona 11 lipca!

Na EOS-a fani Nokii wyczekują od dawna. Możliwe, że premiera tego smartfona może być najważniejszym wydarzeniem od czasów przejścia firmy na system Windows Phone. A to dlatego, że telefon będzie oferował to, co w Nokii najlepsze: solidną jakość wykonania, przyjazny interfejs i przede wszystkim wyjątkowo dobry aparat.

O aparacie w Nokii EOS słyszeliśmy już sporo przecieków. Ma on oferować lepszą jakość zdjęć, niż wciąż najlepszy mobilny sensor, a więc ten  znany z Nokii 808 PureView. Nie wiemy, jaką rozdzielczością będzie dysponował – czy będzie to znowu 41 Mpix? Mniej? Jeszcze więcej? Nie wiemy.

Wszelkie tajemnice rozwieją się z dniem 11 lipca o godzinie 11 czasu nowojorskiego. Wtedy to będzie mieć miejsce impreza Nokii, która została zapowiedziana plakatem. Nie ma wątpliwości, że zostanie pokazany tam EOS – okrągła wysepka aparatu została zasymbolizowana ramką lupy. Nad nią widnieje napis zoom odkryty na nowo. Chodzi o bezstratny zoom cyfrowy? Zoom optyczny? Bóg wie, lecz informacja jest niezwykle intrygująca.

Ja na swoim kalendarzu już zaznaczyłem datę 11 lipca i to wcale nie z redakcyjnego obowiązku. Jestem autentycznie ciekaw tego, co nam pokaże Nokia.

Via

Be Sociable, Share!