Asphalt to najpop­u­larniejsza seria wyś­cigówek na urządzenia mobilne. Niestety, od kilku serii nie ofer­ował tak naprawdę niczego, czego wcześniej nie widzieliśmy. Trailer kole­jnej, już ósmej odsłony, wskazuje na to, że tym razem będzie inaczej.

Asphalt 7: Heat to jedna z pop­u­larniejszych gier na iOS-ie i Androidzie. Nie prezen­tuje się źle, choć posi­ada także sporo wad. Gameloft postanowił je wszys­tkie wywalić i pracuje nad nową grę tej serii stwor­zonej zupełnie od pod­staw. Koniec z déjà vu u graczy, którzy grali w poprzed­nie części!

 

Jeśli macie dobrą pamięć, może­cie przy­pom­nieć sobie dawny tekst o filmie dev-diary na temat Asphalta 8: Infin­ity,który został opub­likowany bez wiedzy Gameloftu. O ile same założe­nia pozostały podobne, to zmi­anie uległ przede wszys­tkim pod­ty­tuł gry.

Asphalt 8: Air­borne — z tego co możemy dostrzec — został obdar­zony nowym sil­nikiem graficznym. Przekłada to się na nową jakość grafiki, która prezen­tuje się powala­jąco. Oby w takiej formie trafiła na nasze urządzenia! :)

Widz­imy także, że mody­fikacjom musiał ulec sys­tem sterowa­nia pojaz­dami. Teraz będzie można wykony­wać takie akrobacje, jak np. beczki, a więc samo­chody będą reagować także na przechyle­nia boczne. Miejmy nadzieję, że pojazdy nabiorą wraże­nia więk­szej masy­wności i sterowanie będzie w więk­szej mierze zależało od umiejęt­ności, niż czys­tego farta.

Niezmienione pozostało na szczęś­cie to, co gracze w serii pol­u­bili najbardziej. Otrzy­mamy do dys­pozy­cji cały wach­larz super­samo­chodów (m.in. Mercedes-Benz SL65 AMG, Fer­rari FXX, Koenigsegg CCX, czy Bugatti Vey­ron) oraz trasy położone w mal­own­iczych miejs­cach. Oby nie zabrakło też świet­nego trybu multiplayer!

Gra nad­jedzie już w te wakacje dla urządzeń z sys­te­mem Android i iOS. Czekamy z niecierpliwością!

Ciekawe? Podziel się!