Asphalt to najpopularniejsza seria wyścigówek na urządzenia mobilne. Niestety, od kilku serii nie oferował tak naprawdę niczego, czego wcześniej nie widzieliśmy. Trailer kolejnej, już ósmej odsłony, wskazuje na to, że tym razem będzie inaczej.

Asphalt 7: Heat to jedna z popularniejszych gier na iOS-ie i Androidzie. Nie prezentuje się źle, choć posiada także sporo wad. Gameloft postanowił je wszystkie wywalić i pracuje nad nową grę tej serii stworzonej zupełnie od podstaw. Koniec z déjà vu u graczy, którzy grali w poprzednie części!

 

Jeśli macie dobrą pamięć, możecie przypomnieć sobie dawny tekst o filmie dev-diary na temat Asphalta 8: Infinity,który został opublikowany bez wiedzy Gameloftu. O ile same założenia pozostały podobne, to zmianie uległ przede wszystkim podtytuł gry.

Asphalt 8: Airborne – z tego co możemy dostrzec – został obdarzony nowym silnikiem graficznym. Przekłada to się na nową jakość grafiki, która prezentuje się powalająco. Oby w takiej formie trafiła na nasze urządzenia! 🙂

Widzimy także, że modyfikacjom musiał ulec system sterowania pojazdami. Teraz będzie można wykonywać takie akrobacje, jak np. beczki, a więc samochody będą reagować także na przechylenia boczne. Miejmy nadzieję, że pojazdy nabiorą wrażenia większej masywności i sterowanie będzie w większej mierze zależało od umiejętności, niż czystego farta.

Niezmienione pozostało na szczęście to, co gracze w serii polubili najbardziej. Otrzymamy do dyspozycji cały wachlarz supersamochodów (m.in. Mercedes-Benz SL65 AMG, Ferrari FXX, Koenigsegg CCX, czy Bugatti Veyron) oraz trasy położone w malowniczych miejscach. Oby nie zabrakło też świetnego trybu multiplayer!

Gra nadjedzie już w te wakacje dla urządzeń z systemem Android i iOS. Czekamy z niecierpliwością!

Be Sociable, Share!