Windows Phone zdecydowanie wyróżnia się spośród innych mobilnych systemów operacyjnych pod względem interfejsu. A chcecie zobaczyć, jak Windows Phone mógłby wyglądać? Za sprawą tego filmiku możecie zobaczyć, jak prezentuje się sześć odrzuconych propozycji interfejsu.

Z projektowaniem grafik często jest tak, że czym są schludniejsze i ładniejsze, tym trudniej docenić wkład pracy w nie włożony. Tak właśnie było z systemem Windows Phone. Choć prezentuje się nad wyraz minimalistycznie to warto wiedzieć, że w początkowych fazach projektowania znacznie się różnił od efektu końcowego.

Oto filmik, na którym możecie podziwiać drogę ewolucji Windows Phone’a. Zobaczcie, jak forma zmieniała się w coraz prostszą i mniej podobną do Windows Mobile z każdą nową wersją:

Moje zdanie na temat przedstawionych interfejsów podziela jeden z użytkowników YouTube’a, który napisał bardzo trafny komentarz:

Pierwszy przypomina Windows Mobile 3.x i 4

Drugi przypomina nie wiadomo co

Trzeci przypomina Windows Mobile 6.x

Czwarty to bardzo ładne Metro

Piąty również jest bardzo ładny i przypomina Zune

Szósty zdaje się być niemal finalnym prototypem Windows Phone 7

Ja jestem bardzo zadowolony, że Microsoft postanowił pójść w tę stronę. Po wielu próbach udało się w końcu stworzyć coś eleganckiego i niezwykle prostego, a przy okazji intuicyjnego.

Via

 

 

Ciekawe? Podziel się!