Samsung Galaxy Camera był wyjątkową próbą stworzenia przez Samsunga urządzenia, które miało łączyć cechy aparatu i smartfona. Po jednej próbie Koreańczycy jak widać się nie zrazili i planują wydać coś podobnego.

Samsung Galaxy S4 Zoom to kolejna wariacja na temat Samsunga Galaxy S4. Jak łatwo wywnioskować po nazwie, jego główną cechą zostanie ulepszony aparat. Urządzenie nabierze przy okazji sporych wymiarów, przez co ciężko o nim mówić, jako o zwyczajnym smartfonie – jest to raczej aparat, a dzwonienie z S4 Zoom raczej trudno będzie nazwać komfortowym.

S4 Zoom otrzyma aparat o rozdzielczości 16 Mpix posiadający dziesięciokrotny zoom optyczny. Taka konstrukcja wymusiła zastosowanie wystającego obiektywu – coś za coś. Co ważne, zastosowano fizyczny spust aparatu, co w takim urządzeniu jest wręcz czymś koniecznym.

Pod względem pozostałych rozwiązań, Samsung Galaxy S4 Zoom będzie odbiegał od Galaxy S4. Otrzyma wyświetlacz 4,3″ o rozdzielczości 540×960 pikseli, dwurdzeniowy procesor  1,6  GHz i 8 GB wbudowanej pamięci (oraz slot na karty micro-SD). System operacyjny to oczywiście Android, a w tym przypadku konkretnie 4.2.2 Jelly Bean z nakładką TouchWiz.

Samsung Galaxy S4 Zoom prawdopodobnie zostanie zaprezentowany 20 czerwca podczas wydarzenia Premiere 2013. Będziecie czekać?

Via/Via

Be Sociable, Share!