Jeśli lubujecie się w filmikach, których autorzy znęcają się fizycznie nad smartfonami mamy coś dla Was. Sprawdźcie, czy Nokia Lumia 920 jest w stanie powalczyć z wzmacnianym Samsungiem Galaxy Xcover 2.

Porównanie dość niecodzienne. Trudno liczyć na to, by smartfon taki jak Lumia 920 był w stanie powalczyć z Samsungiem Galaxy Xcover 2, który został stworzony specjalnie z myślą o tym, by odznaczać się jak największą wytrzymałością.

Samsung Galaxy Xcover 2 posiada certyfikat IP-67, a to oznacza, że jest pyłoszczelny i może bez uszczerbku na zdrowiu wytrzymać nawet półgodzinne zanurzenie w wodzie. Jego obudowa została wykonana z mocnego plastiku i gumy, dzięki czemu smartfon powinien przetrwać naprawdę wiele. W celu uszczelnienia tylnej klapki, producent zastosował specjalny zatrzask, który nie pozwala na przypadkowe oddzielenie się tej części w razie upadku.

Nokia Lumia 920 jest z kolei smartfonem, w którym wytrzymałość nie była traktowana priorytetowo. Owszem, obudowa z poliwęglanu i ekran z powłoką Gorilla Glass 2 zniosą dużo, lecz na pewno nie jest to ten sam poziom zabezpieczeń, co w przypadku Samsunga.

Ale zaraz… Czy nie słyszeliście nigdy stwierdzenia, że Nokia tworzy komórki zdolne przetrwać apokalipsę a Samsungi to tylko plastikowe zabawki? Taki stereotyp utarł się już dość dawno i z pewnością nie jest bezpodstawny. Zobaczmy zatem, jaki smartfon poradzi sobie lepiej!

Do filmiku odsyłam Was w to miejsce

Nokia: 1, Samsung: 0. Zdziwieni? 😉

Be Sociable, Share!