Najpopularniejsza seria strzelanek pierwszoosobowych na smartfony wkrótce doczeka się kolejnej, już piątej części. Jak zwykle możemy się spodziewać dynamicznej akcji, świetnej grafiki i wciągającego trybu multiplayer.

Modern Combat to jedna z najbardziej udanych serii Gameloftu. Z tego powodu przyjąłem zapowiedź kolejnej części bardzo ciepło. Miejmy nadzieję, że sama gra będzie prezentowała się tak interesująco, jak na trailerze.

Akcja gry będzie się rozgrywać w Wenecji. Z filmiku można wywnioskować, że dane nam będzie zobaczyć Plac Św. Marka, płynąć łodzią po wąskich kanałach i latać śmigłowcem tuż nad miastem. Nie będzie jednak zbyt wiele czasu na zwiedzanie, gdyż jako jeden z żołnierzy sił specjalnych naszym celem będzie eliminacja oddziałów terrorystów.

Dobre słowa można powiedzieć na temat grafiki. Prezentuje się dobrze, choć nie powoduje opadu szczęki. Boję się, że posiadacze urządzeń z Androidem i tym razem otrzymają wersję z mniej szczegółowymi teksturami, niż użytkownicy iSprzętu nawet, jeśli ich urządzenia będą w stanie spokojnie to uciągnąć.

Mnie zdziwiło to, że gra nie otrzymała podtytułu w przeciwieństwie do poprzednich części serii. Możliwe, że zostanie on jeszcze dodany, lecz mi nie przeszkadza to, jak jest teraz.

Modern Combat 5 powinien się pojawić na Androidzie i iOS-ie w bieżące wakacje. Niestety, Gameloft nie podał żadnych informacji na temat dnia premiery.

Be Sociable, Share!