Najpop­u­larniejsza seria strze­lanek pier­ws­zoosobowych na smart­fony wkrótce doczeka się kole­jnej, już piątej części. Jak zwykle możemy się spodziewać dynam­icznej akcji, świet­nej grafiki i wcią­ga­jącego trybu multiplayer.

Mod­ern Com­bat to jedna z najbardziej udanych serii Gameloftu. Z tego powodu przyjąłem zapowiedź kole­jnej części bardzo ciepło. Miejmy nadzieję, że sama gra będzie prezen­towała się tak intere­su­jąco, jak na trailerze.

Akcja gry będzie się roz­gry­wać w Wenecji. Z filmiku można wywnioskować, że dane nam będzie zobaczyć Plac Św. Marka, płynąć łodzią po wąs­kich kanałach i latać śmigłow­cem tuż nad miastem. Nie będzie jed­nak zbyt wiele czasu na zwiedzanie, gdyż jako jeden z żołnierzy sił spec­jal­nych naszym celem będzie elim­i­nacja odd­zi­ałów terrorystów.

Dobre słowa można powiedzieć na temat grafiki. Prezen­tuje się dobrze, choć nie powoduje opadu szczęki. Boję się, że posi­adacze urządzeń z Androi­dem i tym razem otrzy­mają wer­sję z mniej szczegółowymi tek­stu­rami, niż użytkown­icy iSprzętu nawet, jeśli ich urządzenia będą w stanie spoko­jnie to uciągnąć.

Mnie zdzi­wiło to, że gra nie otrzy­mała pod­ty­tułu w prze­ci­wieńst­wie do poprzed­nich części serii. Możliwe, że zostanie on jeszcze dodany, lecz mi nie przeszkadza to, jak jest teraz.

Mod­ern Com­bat 5 powinien się pojawić na Androidzie i iOS-ie w bieżące wakacje. Niestety, Gameloft nie podał żad­nych infor­ma­cji na temat dnia premiery.

Ciekawe? Podziel się!