Jako pierwszy na pomysł stworzenia specjalnego wydania smartfona z zaimplementowanym czystym Androidem wpadł Samsung ze swoim Galaxy S4 Google Edition. Wkrótce później pomysł podchwycił HTC z modelem One. Wkrótce do tej dwójki dołączy Sony Xperia Z.

Xperia Z to jeden z najciekawszch smartfonów pierwszych miesięcy bieżącego roku. Nie oferuje co prawda aż tak ogromnej wydajności, co Galaxy S4 lub HTC One, lecz nadrabia to wytrzymałością i interesującą obudową ze szkła.

Xperia Z to jeden z popularniejszych high-endów ostatnich miesięcy. Jak na standardy japońskiego producenta, sprzedaje się naprawdę dobrze. W osiągnięciu jeszcze większej ilości sprzedanych egzemplarzy, Sony postanowiło stworzyć wersję tego smartfona z czystym Androidem 4.2 Jelly Bean AOSP a więc takim, jaki znajduje się w m.in. LG Nexusie 4.

Zaletą tej wersji z pewnością będzie stabilniejsza oraz szybsza praca. Nie zastaniemy w niej jednak całego dobrodziejstwa związanego z dodatkowym oprogramowaniem, które zaserwowało nam Sony w swojej nakładce. Należy jednak mieć na uwadze, że nakładka Sonego nie jest aż tak lubiana, co w przypadku HTC czy Samsunga, więc Xperia Z Google Edition może okazać się dobrym pomysłem.

Via

Ciekawe? Podziel się!