O Instagramie na Windows Phone mówi się od dawna, lecz jak go nie było, tak go dalej nie ma. Najnowsze informacje wskazują na to, że trafi on na platformę Microsoftu jeszcze w tym miesiącu.

Instagram to jeden z największych nieobecnych na Windows Phone, a jego brak może doskwierać sporemu gronu użytkowników. Co prawda istnieją nieoficjalne aplikacje (jak np. Instagraph), które pozwalają na bycie częścią instagramowej społeczności, lecz są albo płatne, albo ubogie w funkcje. Czy doczekamy się kiedyś w końcu oficjalnej apki?

Chiński serwis WPDang jest zdania, że Instagram zawita na system Windows Phone już 26 czerwca. Aplikacja nie będzie różniła się w niczym pod względem funkcjonalności względem jej odpowiedników z iOS-a i Androida.

Instagram ma być dostępny na wyłączność Nokii, więc posiadacze Samsungów, HTC czy Huaweiów nie będą mieli możliwości korzystania z niego.Mówi się, że wkrótce po premierze Instagrama nastąpi prezentacja, na której zostanie przedstawiona Nokia EOS, o której piszemy tutaj. Widać, że Nokia szykuje mocny atak na rynek i zamierza rozgromić konkurencję pod względem funkcji fotograficznych. Cieszy mnie to, że nie zapomina tym samym o kwestii dostarczenia pożądanego software’u.

Via

Be Sociable, Share!