Vine, do tej pory będące na wyłączność iOS-a, trafiło także na Androida. Ta aplikacja pozwala na tworzenie krótkich filmików i udostępnianie ich społeczności. Czy warto się nią zainteresować?

Vine jest jedną z najgłośniejszych aplikacji ostatnich miesięcy. Dzięki niezłemu marketingowi i świeżemu pomysłowi udało mu się trafić do sporej grupy odbiorców, przez co wokół Vine wytworzyła się żywa społeczność. Teraz może się powiększyć jeszcze bardziej za sprawą wydania wersji dla urządzeń z Androidem.

Vine to taki Instagram, tyle że z filmami – taką opinię można usłyszeć bardzo często natrafiając na opis tej apki. Rzeczywiście, jest on bardzo trafny.  Podobieństw można doszukać się niemal w każdym miejscu – poczynając od rodzaju kart z informacjami, poprzez system komentarzy i lajków, aż na kwadratowym rozmiarze dodawanych obiektów kończąc. Różnica tkwi jedynie w stylistyce interfejsu oraz – oczywiście – rodzaju przesyłanej zawartości.

Za pomocą Vine możemy nagrywać sześciosekundowe filmiki z pomocą prostego asystenta (można dzięki niemu szybko stworzyć materiał składający się z wielu bardzo krótkich scen) i publikować je na swoim profilu. Dzięki rozwiniętej społeczności wystarczy łut szczęścia i oryginalny pomysł, by zyskać popularność. Jeśli ktoś jest fanem tworzenia filmów i Instagrama, będzie czuł się jak w domu. Pozostali mogą z kolei pooglądać dzieła innych, które często potrafią spowodować uśmiech na twarzy.

Vine jest oczywiście dostępne za darmo i można je pobrać z linku poniżej. Aby móc go pobrać, wymagany jest Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich lub nowszej.

Vine – Android Download

Vine – iOS Download

Be Sociable, Share!