Windows Phone ma to do siebie, że z cudem graniczy znalezienie na nim gier na wyłączność tak, jak m.in. iOS. Wkrótce jednak zostanie postawiony pierwszy krok naprzód za sprawą premiery Halo: Spartan Assault.

Halo to kultowa seria, która cieszy się niegasnącą popularnością od wielu lat. Jej części są świetnym wzorcem dla gier FPS (strzelanin pierwszoosobowych). Charakteryzują się dynamiczną akcją i rewelacyjnym trybem multiplayer. Wieść o tym, że Halo trafi na Windows Phone 8 z pewnością ucieszy wielu fanów gier.

Należy jednak liczyć się z dość istotnymi zmianami. Z racji mniejszej mocy mobilnych procesorów i niedogodności związanych ze sterowaniem za pomocą dotyku Halo: Spartan Assault będzie w znacznym stopniu różnić się od swoich poprzedniczek. Przede wszystkim, zmianie ulegnie kamera i zamiast przedstawiać akcję z oczu bohatera pokaże nam świat z lotu ptaka. Nie będzie to więc Halo takie, do którego przywykliśmy, lecz nie oznacza to, że powinniśmy spisywać ten tytuł na straty – a to chociażby dlatego, że stoi za nim ta sama ekipa, która odpowiada za dobrze nam znane poprzednie części.

Gra będzie dostępna na Windows Phone 8, Windows 8 i Windows 8 RT. Za sprawą przechowywania stanu gry w chmurze będziemy mogli np. przechodzić wątek fabularny na ekranie smartfona czekając na autobus, a po powrocie do domu kontynuować misję na zwykłym pececie.

Premiera Halo: Spartan Assault została wyznaczona na bieżący miesiąc, a cena ma wynosić 6,99$.

Via

Ciekawe? Podziel się!