Pora na comiesięczne statystyki systemu Android. Jelly Bean depcze po piętach poczciwemu Gingerbreadowi i – o ile nie zdarzy się żadna katastrofa – powinien go przebić następnym razem.

Za każdym razem  pokazujemy Wam statystyki, które Google  na temat swojego systemu publikuje co miesiąc. Łatwo na nich zauważyć, że stary Android 2.3 Gingerbread od zarania dziejów jest numerem jeden. Na szczęście popatrzcie sami – Jelly Bean traci do niego tylko 3,5 punktów procentowych:  36,5%w porównaniu do 33% – różnica jest już naprawdę niewielka.

Naturalnie, poza Jelly Beanem wszystkie inne wersje systemowe spotkały się ze zmniejszeniem popularności. Ice Cream Sandwich znajduje się w co czwartym urządzeniu, choć jeszcze kilka miesięcy temu jego wynik oscylował powyżej 30%.

Poniżej zamieszczam także wykres przedstawiający popularność poszczególnych wielkości ekranu i ich rozdzielczości. Nietrudno przewidzieć, że najpopularniejsze wyświetlacze są… średniego rozmiaru 😉 Niestety, Google nie poinformowało nas, o jakie wymiary i rozdzielczości dokładnie tutaj chodzi.

Via

Ciekawe? Podziel się!