Rodzina Xperia właśnie się powiększyła za sprawą premiery Xperii M. Poznajcie tego smartfona, który powinien zainteresować nas swoją niską ceną.

Sony Xperia M będzie kolejnym smartfonem japońskiego producenta, który ma należeć do niskiej półki. Nie oznacza to jednak, że nie jest warty zainteresowania.

To, co wyróżnia Xperię M na tle innych urządzeń o podobnych parametrach to jej minimalistyczny design, funkcja STAMINA wydłużająca czas działania w spoczynku oraz wbudowana łączność NFC, która z czasem pewnie znajdzie coraz szersze zastosowanie w naszym kraju.

Sprzętowo telefon prezentuje się dość przeciętnie. Otrzymujemy dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 1 GHz, 1 GB RAM-u i 4 GB pamięci użytkownika. Można na szczęście zwiększyć ją o nawet 64 GB dzięki slotowi micro-SD. Wyświetlacz odznacza się przekątną 4″ i rozdzielczością 854 x 480 pikseli, a aparat Exmor RS pozwala na wykonywanie zdjęć 5 Mpix. Nad wszystkim czuwa Android w wersji 4.1 Jelly Bean.

Xperia M będzie oferowana w licznych odmianach kolorystycznych: czarnej, białej, żółtej i purpurowej. Posiadacze dwóch numerów będą zadowoleni z wersji dual-SIM.

Smartfon powinien wejść do polskich operatorów w trzecim kwartale bieżącego roku. Szkoda, że tak późno, bo urządzenia tej klasy starzeją się nadzwyczaj szybko.

Via

Be Sociable, Share!