Asus zaskoczył dziś wszystkich i zaprezentował swój nowy tablet z zachwalanej serii Transformer. Muszę przyznać, że urządzenie prezentuje się niezwykle kusząco.

Jak na tablet z serii Transformer przystało, nowy Transformer Infinity będzie oferowany w zestawie z odczepialną klawiaturą zawierającą touchpad. Dzięki takiej koncepcji możemy mówić o pewnego rodzaju hybrydzie – z pozoru zwykły tablet po dołączeniu dodatkowego panelu zamienia się w małego laptopa. Jako, że systemem operacyjnym jest tu Android\, oczywiście bliżej Asusowi do bycia tabletem, niż prawdziwym notebookiem.

Asus tym razem się bardzo postarał i przygotował nam urządzenie klasy premium.

Sercem Transformera Infinity jest Tegra 4 o mocy 1,9 GHz. W połączeniu z 2 GB RAM-u powinna zapewnić wydajność na najwyższym poziomie. Bardzo interesująco prezentuje się wyświetlacz IPS 10″ o rozdzielczości 2560×1600 pikseli. Warto wspomnieć o tym, że łącząc się poprzez złącze HDMI możemy cieszyć się nawet obrazem w rozdzielczości 4K. Na pokładzie nie zabrakło też dwóch aparatów (5 Mpix/1,3 Mpix), portu USB 3.0 i slotu na karty micro-SD.

Niestety, chętni na Transformera Infinity muszą się liczyć z niemałym wydatkiem. Sam tablet ma kosztować 400 €, natomiast zestaw tablet + klawiatura to już koszt 500 €. Niemało, lecz jest to urządzenie z najwyższej półki, a jego targetem są wymagający klienci.

Via

Be Sociable, Share!