Asus zaskoczył dziś wszys­t­kich i zaprezen­tował swój nowy tablet z zach­walanej serii Trans­former. Muszę przyz­nać, że urządze­nie prezen­tuje się niezwykle kusząco.

Jak na tablet z serii Trans­former przys­tało, nowy Trans­former Infin­ity będzie ofer­owany w zestawie z odczepi­alną klaw­iaturą zaw­ier­a­jącą touch­pad. Dzięki takiej kon­cepcji możemy mówić o pewnego rodzaju hybry­dzie — z pozoru zwykły tablet po dołącze­niu dodatkowego pan­elu zamienia się w małego lap­topa. Jako, że sys­te­mem oper­a­cyjnym jest tu Android\, oczy­wiś­cie bliżej Asu­sowi do bycia tabletem, niż prawdzi­wym notebookiem.

Asus tym razem się bardzo postarał i przy­go­tował nam urządze­nie klasy premium.

Sercem Trans­formera Infin­ity jest Tegra 4 o mocy 1,9 GHz. W połącze­niu z 2 GB RAM-u powinna zapewnić wyda­jność na najwyższym poziomie. Bardzo intere­su­jąco prezen­tuje się wyświ­et­lacz IPS 10″ o rozdziel­czości 2560×1600 pik­seli. Warto wspom­nieć o tym, że łącząc się poprzez złącze HDMI możemy cieszyć się nawet obrazem w rozdziel­czości 4K. Na pokładzie nie zabrakło też dwóch aparatów (5 Mpix/1,3 Mpix), portu USB 3.0 i slotu na karty micro-SD.

Niestety, chętni na Trans­formera Infin­ity muszą się liczyć z niemałym wydatkiem. Sam tablet ma kosz­tować 400 €, nato­mi­ast zestaw tablet + klaw­iatura to już koszt 500 €. Niemało, lecz jest to urządze­nie z najwyższej półki, a jego tar­getem są wyma­ga­jący klienci.

Via

Ciekawe? Podziel się!