Jak już wiadomo, Samsung planuje wprowadzić kilka dodatkowych odmian swojego flagowca, jakim jest Galaxy S4. Teraz wiemy, jak będzie wyglądać S4 Active za sprawą prawie-oficjalnych grafik.

Dopiero kilka dni temu Samsung oficjalnie zapowiedział Samsunga Galaxy S4 Mini, choć mówiło się o nim już w zasadzie przed premierą zwykłego Galaxy S4. Całkiem niedawno zrodziły się pogłoski, że Mini nie będzie jedyną nową odmianą  esczwórki. Wśród nich jest Samsung Galaxy S4 Active.

S4 Active ma charakteryzować się wzmocnioną obudową i będzie przeznaczony przede wszystkim dla osób spędzających czas aktywnie lub w często przebywających w miejscach, gdzie woda i pył pojawiają się w dużych ilościach.

Nikt tego co prawda nie potwierdził, lecz niemal na pewno smartfon będzie odznaczać się certyfikatem IP67, co oznacza całkowitą odporność na pył i ochronę przed zalaniem przy zanurzeniu na głębokość 1 m pod powierzchnią wody w czasie 30 min.

W odróżnieniu od Galaxy S4, Active otrzyma trzy przyciski fizyczne znajdujące się pod wyświetlaczem. Różnić się będzie też materiałami, z których zostanie wykonana obudowa. W końcu nie będziemy skazani na Hyperglaze!

Pro­ce­sorem w Galaxy S4 Active najpraw­dopodob­niej będzie czterordzeniowy Snap­dragon 600, który cechuje się tak­towaniem maksy­mal­nym 1,9 GHz. Rozdziel­czość ekranu wynosi 1920×1080 pik­seli, lecz nie znamy wielkości wyświ­et­lacza (nie powin­niśmy spodziewać się czegoś innego niż 4,6 — 5″). Zmi­anie uleg­nie jed­nos­tka aparatu i będzie on wykony­wał zdję­cia nie w 13, lecz 8 Mpix.

Via

Be Sociable, Share!