Sokoban, zwany także jako Magazynier czy Skrzynki to popularna gra logiczna sprzed lat. Można w nią zagrać na Androidzie w odświeżonej wersji stworzonej przez parę polskich entuzjastów.

Sokoban opiera się na prostych zasadach. Jest to gra, w której należy przesuwać kilka kwadratowych obiektów w specjalne miejsca na planszy. W tym celu używa się czegoś w rodzaju pionka, którym można je popychać do przodu. Z racji tego, że plansze są zazwyczaj ciasne, wymaga ona logicznego myślenia i umiejętności planowania kolejnych ruchów.

Sokoban Garden 3D stary pomysł oprawia w atrakcyjnej formie. Dzięki niemu możemy sobie odświeżyć klasyka nie narzekając jednocześnie na odpychającą formę. W grze rolę popychacza przejęła urocza biedronka przesuwająca po piasku kamienne bloki. Oczywiście, nie ma to najmniejszej logiki z entomologicznego punktu widzenia, lecz nikt takich fajerwerków po Sokobanie nie oczekuje 😉 W parze z miłą dla oka grafiką idzie także niezła, uspokajająca muzyka.

Liczba plansz nie rozczarowuje. Są one podzielone względem ilości umieszczonych na nich skrzynek (od dwóch do pięciu), a w każdej grupie jest kilkadziesiąt. Oczywiście, poziom trudności rośnie z kolejnymi etapami, które są odblokowywane po ukończeniu wymaganej ilości z nich. Dla niecierpliwych jest też opcja pozwalająca na natychmiastowe odblokowanie wszystkich plansz, lecz wiąże się ona z wydaniem kilku złotych.

No właśnie – tytuł jest darmowy, więc siłą rzeczy natrafimy w nim na mikrotransakcje. Są one jednak o tyle nienastręczające, że gracz chcący nie wydawać na grę ani złotówki nie będzie pokrzywdzony. Z drugiej strony, są one naprawdę tanie w porównaniu do usług tego typu, które stosują dużo więksi producenci, więc można poważnie pomyśleć o wsparciu autorów 😉

Dodatkowego smaczku dodaje to, że Sokoban Garden 3D został stworzony przez dwójkę Polaków – Jakuba Grzesika oraz jego narzeczoną Izabelę. Życzmy im powodzenia w realizacji kolejnych pomysłów, być może powstanie nam kolejne duże studio z Polski 🙂

Sokoban Garden 3D – Download

Be Sociable, Share!