HTC One w wersji z czystym Androidem 4.2.2 został właśnie zapowiedziany oficjalnie. Czy jest sens kupowania smartfona z systemem zubożonym o nakładkę?

Wśród wielu internautów panuje takie przekonanie, że Samsung swoje rozwiązania kopiuje od konkurencji, lecz to dopiero on potrafi sprawić, że stają się one popularne i dobrze się przyjmują. W tym przypadku HTC postanowiło zagrać w drugą stronę i to ono skopiowało pomysł od tego koreańskiego producenta.

Podczas Google I/O został zaprezentowany Samsung Galaxy S4 Google Edition. Jest to najzwyklejszy Galaxy S4, któremu została zabrana nakładka systemowa i przez to pracujący na Androidzie AOSP znanym z Nexusów. To samo zrobiło HTC i właśnie oficjalnie przedstawiło swoją odpowiedź na ten produkt: HTC One Nexus.

Smartfon ten będzie sprzętowo tym samym, co wcześniejszy HTC One. Zastaniemy tam tego samego Snapdragona 600, wyświetlacz SLCD 3 i aparat z technologią Ultrapixels. Pozbawiony zostanie tylko nakładki HTC Sense 5.

Czy to mądre posunięcie ze strony HTC? Na nakładkę Sense 5 nikt jakoś przesadnie nie narzekał, a dla spragnionych zmian są przecież alternatywne launchery bądź nieoficjalne ROM-y. Rozumiem, że firma chce dać klientowi wybór, lecz czy pozbawianie Sense’a nie jest -nomen omen – pozbawione sensu?

Via

Be Sociable, Share!