Aplikacje-WP

Ostatnio przeglądają Marketplace natrafiłem na ciekawą aplikację o nazwie Storage Check, która wydana została przez Nokie i dedykowana jest smartfonom z systemem Windows Phone 8. Zobaczmy, jak ona działa?

Działanie aplikacji jest banalnie proste – sprowadza się do stworzenia zestawienia na temat dostępności do pamięci telefonu. I tak dla przykładu w prosty sposób możemy zobaczyć ile miejsca na naszym smartfonie zajmują aplikacje, media (zdjęcia i inne pliki), system operacyjny i ile mamy wolnego miejsca.

Zobacz także: SuperPhoto – program do edycji zdjęć dla Windows Phone

Dodatkowo aplikacja jest w stanie zaprezentować, jakie aplikacje zajmują najwięcej miejsca i jakie najmniej. Storage Check na Windows Phone daje także możliwość usuwania plików tymczasowych na naszym telefonie, co jest kolejnym plusem.

Aplikacja jest prosta w użytkowaniu, dedykowana raczej użytkownikom, którzy mocno eksploatują swój sprzęt – wgrywają dużą ilość aplikacji, korzystają z odtwarzacza muzyki, mają wiele filmów i zdjęć.

Oczywiście Storage Check znajdziecie na Marketplace za darmo na smartfony z systemem Windows Phone 8 (wykluczając modele Nokia  Lumia 810 i Nokia Lumia 822)

Be Sociable, Share!