Samsung Galaxy S4 Mini właśnie został oficjalnie zaprezentowany. Model ten nie jest żadną tajemnicą z racji tego, że był on tematem wielu przecieków. Czy stanie się nowym hitem sprzedażowym?

Samsung Galaxy S4 Mini to – jak sama nazwa wskazuje – pomniejszony Samsung Galaxy S4. Nie należy jednak popełniać błędu i uważać, że wielkość to jedyna różnica pomiędzy tymi smartfonami.

Samsung Galaxy S4 Mini charakteryzuje się przede wszystkim wyświetlaczem 4,3″, przez co bez większych problemów da się z niego korzystać za pomocą jednej ręki. Otrzymał on rozdzielczość qHD (540 x 960 pikseli) i został wykonany w technologii Super AMOLED.

Wystarczającą moc ma zapewnić dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1,7 GHz wspierany 1,5 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna wynosi 8 GB i można ją powiększyć dzięki wbudowanemu slotowi na karty micro-SD. Pojemność akumulatora wynosi 1900 mAh, co powinno zapewnić niezły czas pracy. Fanów fotografii mają zadowolić aparat 8 Mpix oraz przednia kamerka 2,1 Mpix.

Wymiary nowego smartfona Samsunga to 124.6 x 61.3 x 8.94 mm, a waga wynosi 107 g. Dla porównania, analogiczne dane Samsunga Galaxy S4 to 136.6 x 69.8 x 7.9 mm oraz 130 g.

Galaxy S4 Mini będzie korzystać z Android 4.2.2 Jelly Bean z dołączoną nakładką TouchWiz Nature UX zawierającą m.in. pakiet S-Health i aplikację umożliwiającą korzystanie z telefonu jak z pilota do telewizora.

Via

Ciekawe? Podziel się!