Gdy Nokia pokazała nową Lumię 925 wiele osób było sceptycznie nastawionych do kwestii tego, czy potrafi ona robić lepsze zdjęcia niż Lumia 920. Zdjęcia porównawcze wskazują na to, że różnica na lepsze jest łatwo zauważalna.

Aparat, który posiada Lumia 925, to tylko nieznacznie zmieniona jednostka znana nam dobrze z Lumii 920. Otrzymał dodatkową, szóstą soczewkę i nieco zmienioną ramkę ochronną, o czym mogliśmy się przekonać na własne oczy tutaj. Pytaniem jednak jest, czy Lumia 925 potrafi wykonywać lepsze zdjęcia od swojej poprzedniczki?

Postanowili to sprawdzić nasi chińscy koledzy po fachu ze strony Winp.cn, którzy mieli już okazję zapoznać się z nową Lumią. Zrobili oni dwie pary zdjęć, które wskazują wyraźnie, że Lumia 925 to krok do przodu w kwestii aparatu. Po prostu zobaczcie sami:

 

 

Już bez powiększania zdjęć można odkryć największą różnicę: kolory i kontrast w Lumii 925 są zdecydowanie lepiej odwzorowane niż w Lumii 920. Jednakże, poziom szczegółów, ostrość i nawet pole głębi na drugim zdjęciu są prawie identyczne, jak w przypadku Lumii 920. Należy się więc zastanowić, czy to zasługa samego aparatu, czy ulepszonego oprogramowania, które w przyszłości trafi także do dziewięćsetdwudziestki pod postacią aktualizacji Nokia Amber.

Zatem reasumując – czy Nokia Lumia 925 robi lepsze zdjęcia niż Lumia 920? Na razie można bezpiecznie stwierdzić, że tak.

Via

Be Sociable, Share!