Co do tego, że w drugiej połowie bieżącego roku na półkach sklepowych będziemy mogli zobaczyć Samsunga Galaxy Note III nie mamy wątpliwości. Teraz dowiadujemy się o tym urządzeniu paru ciekawych rzeczy.

Do tej pory Samsungi Galaxy Note były niemalże kropka w kropkę większymi odmianami analogicznych smartfonów z serii Galaxy S. Plotki narastające wokół Samsunga Galaxy Note III wskazują na to, że może różnić się od Galaxy S4 czymś więcej, niż tylko przekątną ekranu.

Już jakiś czas temu słyszeliśmy, że Samsung Galaxy Note III może otrzymać nietłukący się wyświetlacz, co może okazać się zbawienne dla wielu z nas. Oczywiście jego przekątna nieco się zwiększy względem poprzednika. Wcześniejsza plotka mówiła o ekranie 5,9″. Czy to za dużo? Dla wielu z nas na pewno, lecz osoby wybierające Note’a są raczej świadome z niektórych niedogodności, które stwarza taki rozmiar urządzenia.

Nowe informacje mówią, że w Samsungu Galaxy Note III znajdzie się procesor Snapdragon 800, a wersja z ośmiordzeniowym Exynosem po prostu nie będzie istnieć. Snapdragon 800 to niesamowicie mocny układ, a jego maksymalna częstotliwość taktowania może wynieść nawet 2,3 GHz.

paru ciekawych informacji udzielił także jeden z pracowników Samsunga. Powiedział on, że Samsung rozważa wprowadzenie do Note’a III optycznej stabilizacji obrazu (OIS) jak w Lumii 920/925 oraz fizycznego przycisku aparatu.

Samsung Galaxy Note III zostanie pokazany światu gdzieś pod koniec wakacji. Uważam, że będzie to jedna z najciekawszych premier tego roku.

Via/Via

Be Sociable, Share!