Co do tego, że w drugiej połowie bieżącego roku na półkach skle­powych będziemy mogli zobaczyć Sam­sunga Galaxy Note III nie mamy wąt­pli­wości. Teraz dowiadu­jemy się o tym urządze­niu paru ciekawych rzeczy.

Do tej pory Sam­sungi Galaxy Note były niemalże kropka w kropkę więk­szymi odmi­anami ana­log­icznych smart­fonów z serii Galaxy S. Plotki naras­ta­jące wokół Sam­sunga Galaxy Note III wskazują na to, że może różnić się od Galaxy S4 czymś więcej, niż tylko przekątną ekranu.

Już jakiś czas temu słyszeliśmy, że Sam­sung Galaxy Note III może otrzy­mać nietłukący się wyświ­et­lacz, co może okazać się zbaw­i­enne dla wielu z nas. Oczy­wiś­cie jego przekątna nieco się zwięk­szy wzglę­dem poprzed­nika. Wcześniejsza plotka mówiła o ekranie 5,9″. Czy to za dużo? Dla wielu z nas na pewno, lecz osoby wybier­a­jące Note’a są raczej świadome z niek­tórych niedo­god­ności, które stwarza taki rozmiar urządzenia.

Nowe infor­ma­cje mówią, że w Sam­sungu Galaxy Note III zna­jdzie się pro­ce­sor Snap­dragon 800, a wer­sja z ośmiordzeniowym Exynosem po prostu nie będzie ist­nieć. Snap­dragon 800 to niesamowicie mocny układ, a jego maksy­malna częs­totli­wość tak­towa­nia może wynieść nawet 2,3 GHz.

paru ciekawych infor­ma­cji udzielił także jeden z pra­cown­ików Sam­sunga. Powiedział on, że Sam­sung rozważa wprowadze­nie do Note’a III opty­cznej sta­bi­liza­cji obrazu (OIS) jak w Lumii 920/925 oraz fizy­cznego przy­cisku aparatu.

Sam­sung Galaxy Note III zostanie pokazany światu gdzieś pod koniec wakacji. Uważam, że będzie to jedna z naj­ciekawszych pre­mier tego roku.

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!