Jeśli czekacie na Nexusa 5, to  muszę Was rozczarować – w najbliższym czasie nie ma co się go spodziewać, bynajmniej od LG.

LG Nexus 4 to jeden z ciekawszych smartfonów ubiegłego roku. Cechował się świetnymi podzespołami, innowacyjnym designem  i jako pierwszy Nexus otrzymał porządny aparat. Nie można zapominać oczywiście także o benefitach, jakie przynosi posiadanie urządzenia z tej serii z doskonałym wsparciem systemowym na czele. Jako największą wadę Nexusa 4 uznaje się małą ilość pamięci wewnętrznej, której nie da się powiększyć kartami pamięci. 8 lub 16 GB to zdecydowanie za mało jak na tak multimedialny smartfon.

Przed Google I/O fani Androida wyczekiwali następcy Nexusa 4, który pomimo nazwy miałby charakteryzować się ekranem o mniejszej przekątnej i dużo lepszym aparatem (plotki mówiły o jednostce 9 Mpix CCD). Oczywiście zmianie miały ulec również takie podzespoły, jak procesor. W tym przypadku mówiono o Snapdragonie 600.

Wszyscy czekający na LG Nexusa 5 dostali kubeł zimnej wody na twarz za sprawą wypowiedzi jednego z pracowników LG. Powiedział on, że LG Nexus 4 okazał się dużym sukcesem dla firmy, lecz obecnie nie ma w planach stworzenia kolejnego urządzenia we współpracy z Google.

Via

Be Sociable, Share!