Od jakiegoś czasu głośno jest o nadejściu nowego Nexusa 4, który miałby cechować się białym kolorem i nowszym Androidem. Teraz biały Nexus 4 został zapowiedziany oficjalnie.

Jaki jest biały Nexus 4, każdy widzi. LG poinformowało nas, że nowa wersja kolorystyczna tego smartfona będzie mieć premierę już jutro, a więc 29 maja w Hong Kongu. 

Wcześniejsze plotki mówiły o tym, że premierze tego smartfona będzie towarzyszyć ujawnienie nowego Androida 4.3 Jelly Bean. Niestety, biały Nexus 4 niemal na pewno będzie wyposażony w Androida w wersji 4.2 Jelly Bean. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy czekać na aktualizację, gdyż wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że 4.3 Jelly Bean zostanie opublikowany w niedalekiej przyszłości.

Nowy Nexus 4 jest technicznie tym samym, co jego czarny brat. Posiada ten sam wyświetlacz o rozdzielczości 768 x 1280 pikseli i przekątnej 4,7″, ten sam procesor Snapdragon S4 Pro i taką samą ilość nierozszerzalnej kartami pamięć 8 lub 16 GB. Nawet cena urządzenia ma zostać niezmieniona w stosunku do prekursora.

Dlaczego więc postanowiono pokazać Nexusa 4 w bieli dopiero teraz? Nowa odmiana kolorystyczna została wprowadzona bardzo późno, a entuzjaści nowych technologii byliby dużo bardziej ucieszeni z całkowicie nowego Nexusa, o którym przecież słyszeliśmy już nie raz. Wątpliwe są także walory estetyczne – o ile białe smartfony zwykle prezentują się dużo lepiej niż czarne, to czy w tym przypadku nie jest zgoła odwrotnie?

Via

Be Sociable, Share!