Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że wkrótce możemy spodziewać się HTC One w wersji z czystym Androidem. Teraz do tego dochodzą wieści o kolejnej odmianie tego smartfona.

To, że HTC jest w dołku wiemy od wielu miesięcy. Choć okazało się, że jego najnowszy flagowiec, to jest HTC One sprzedaje się całkiem nieźle (ponad 5 milionów egzemplarzy znalazło już swoich nabywców), to wciąż pieniężny rezultat nie zadowala zarządu tej tajskiej firmy. Co w takim wypadku HTC może zrobić? Poddać się ślepemu losowi lub… wypuszczać wiele nowych urządzeń, najlepiej jak najmniejszym kosztem.

Tak oto mogliśmy już usłyszeć o HTC One w wersji z czystym Androidem AOSP takim, jak w Nexusach. Od dawna słyszymy też o mniejszym i tańszym odpowiedniku HTC One zwanym jako M4. Gorącą nowością jest też HTC Desire 600, którego pokazaliśmy Wam kilka dni temu.To jednak wciąż za mało.

Teraz kolej na plotki dotyczące wariantu HTC One z większym wyświetlaczem. Zwykły One charakteryzuje się przekątną 4,7″, natomiast powiększony smartfon ma otrzymać pięcio-, a być może nawet sześciocalowy ekran. Mowa zatem o dużym tabletofonie będącym bezpośrednią konkurencją dla Galaxy Note’a II/III oraz całej gamy nowych Optimusów G Pro, których i tak w Polsce nie ma i nie będzie.

Nie znamy pozostałych danych. Czy większy HTC One otrzyma także mocniejsze podzespoły? Byłoby fajnie, lecz sądzę, że HTC nie będzie próbowało się wysilać ze zmianą hardware’u.

Via

Be Sociable, Share!