Kilka dni temu infor­mowal­iśmy o tym, że wkrótce możemy spodziewać się HTC One w wer­sji z czystym Androi­dem. Teraz do tego dochodzą wieści o kole­jnej odmi­anie tego smartfona.

To, że HTC jest w dołku wiemy od wielu miesięcy. Choć okazało się, że jego najnowszy flagowiec, to jest HTC One sprzedaje się całkiem nieźle (ponad 5 mil­ionów egzem­plarzy znalazło już swoich naby­w­ców), to wciąż pieniężny rezul­tat nie zad­owala zarządu tej tajskiej firmy. Co w takim wypadku HTC może zro­bić? Pod­dać się ślepemu losowi lub… wypuszczać wiele nowych urządzeń, najlepiej jak najm­niejszym kosztem.

Tak oto mogliśmy już usłyszeć o HTC One w wer­sji z czystym Androi­dem AOSP takim, jak w Nexusach. Od dawna słyszymy też o mniejszym i tańszym odpowied­niku HTC One zwanym jako M4. Gorącą nowoś­cią jest też HTC Desire 600, którego pokaza­l­iśmy Wam kilka dni temu.To jed­nak wciąż za mało.

Teraz kolej na plotki doty­czące wari­antu HTC One z więk­szym wyświ­et­laczem. Zwykły One charak­teryzuje się przekątną 4,7″, nato­mi­ast pow­ięk­szony smart­fon ma otrzy­mać pięcio-, a być może nawet sześ­ciocalowy ekran. Mowa zatem o dużym tableto­fonie będą­cym bezpośred­nią konkurencją dla Galaxy Note’a II/III oraz całej gamy nowych Opti­musów G Pro, których i tak w Polsce nie ma i nie będzie.

Nie znamy pozostałych danych. Czy więk­szy HTC One otrzyma także moc­niejsze podze­społy? Byłoby fajnie, lecz sądzę, że HTC nie będzie próbowało się wysi­lać ze zmi­aną hardware’u.

Via

Ciekawe? Podziel się!