HTC pokazało światu swój nowy model, Desire 600. Będzie on przeznaczony dla średnio wymagającego klienta, choć prezentuje się naprawdę interesująco.

HTC Desire 600 będzie świetnym wyborem dla tych, których zauroczył najnowszy HTC One, lecz ze względów finansowych nie mogą (lub nie chcą) sobie na niego pozwolić. Wiele funkcji, które zadebiutowały w tajskim flagowcu pojawiły się także w Desire 600.

Smartfon posiada Androida Jelly Bean (prawdopodobnie w wersji  4.1) wzbogaconego nowatorską nakładką HTC Sense 5 z modułami jak np. BlinkFeed czy Zoe (ten drugi został nieco zmieniony). Jest to – nie licząc HTC One –  jedyny do tej pory smartfon z tą nakładką.

Za sprawą nazwy można by stwierdzić, że nowe Desire jest napędzane przez Snapdragona 600. Niestety tak nie jest, a na jego miejscu znalazł się mniej wydajny Snapdragon 200 z czterema rdzeniami o mocy 1,2 GHz. Jak nietrudno zgadnąć, pamięć RAM wynosi 1 GB. Układem graficznym zostało Adreno 203. Akumulator cechuje się pojemnością 1860 mAh, a pamięć wbudowana wynosi 8 GB i niestety nie da się jej rozszerzyć za pomocą kart micro-SD.

Wyświetlacz w Desire 600 charakteryzuje się przekątną 4,5″ i został wykonany w technologii SLCD2, czyli w tej samej, co ekran z HTC One X. Jego rozdzielczość to 960×540 pikseli co może nie zachwyca gdy porównamy ten wynik do innych nowych smartfonów, lecz nie sądzę, by taka rozdzielczość była problemem.

Nie zabrakło oczywiście dwóch aparatów do robienia zdjęć. Ten główny potrafi je wykonać w rozdzielczości 8 Mpix, a przedni, dodatkowy w 1,6 Mpix.

Z interesujących cech należy wymienić także BoomSound (czyli dwa mocne głośniki stereo) oraz slot Dual-SIM. Nie mogło zabraknąć także software’owego wsparcia dla Beats Audio.

Myślę, że ten smartfon może odnieść naprawdę duży sukces w naszym kraju. Z jednej strony posiada mnóstwo ciekawych bajerów, a z drugiej nie jest też jakimś high-endem o zaporowej cenie. Desire 600 powinien wkroczyć do polskich operatorów już w przyszłym miesiącu.

Via

Be Sociable, Share!