HTC pokazało światu swój nowy model, Desire 600. Będzie on przez­nac­zony dla śred­nio wyma­ga­jącego klienta, choć prezen­tuje się naprawdę interesująco.

HTC Desire 600 będzie świet­nym wyborem dla tych, których zau­roczył najnowszy HTC One, lecz ze względów finan­sowych nie mogą (lub nie chcą) sobie na niego poz­wolić. Wiele funkcji, które zade­bi­u­towały w tajskim flagowcu pojaw­iły się także w Desire 600.

Smart­fon posi­ada Androida Jelly Bean (praw­dopodob­nie w wer­sji  4.1) wzbo­ga­conego nowa­torską nakładką HTC Sense 5 z mod­ułami jak np. Blink­Feed czy Zoe (ten drugi został nieco zmieniony). Jest to — nie licząc HTC One —  jedyny do tej pory smart­fon z tą nakładką.

Za sprawą nazwy można by stwierdzić, że nowe Desire jest napędzane przez Snap­drag­ona 600. Niestety tak nie jest, a na jego miejscu znalazł się mniej wyda­jny Snap­dragon 200 z czterema rdzeni­ami o mocy 1,2 GHz. Jak nietrudno zgad­nąć, pamięć RAM wynosi 1 GB. Ukła­dem graficznym zostało Adreno 203. Aku­mu­la­tor cechuje się pojem­noś­cią 1860 mAh, a pamięć wbu­dowana wynosi 8 GB i niestety nie da się jej rozsz­erzyć za pomocą kart micro-SD.

Wyświ­et­lacz w Desire 600 charak­teryzuje się przekątną 4,5″ i został wyko­nany w tech­nologii SLCD2, czyli w tej samej, co ekran z HTC One X. Jego rozdziel­czość to 960×540 pik­seli co może nie zach­wyca gdy porów­namy ten wynik do innych nowych smart­fonów, lecz nie sądzę, by taka rozdziel­czość była problemem.

Nie zabrakło oczy­wiś­cie dwóch aparatów do robi­enia zdjęć. Ten główny potrafi je wykonać w rozdziel­czości 8 Mpix, a przedni, dodatkowy w 1,6 Mpix.

Z intere­su­ją­cych cech należy wymienić także Boom­Sound (czyli dwa mocne głośniki stereo) oraz slot Dual-SIM. Nie mogło zabraknąć także software’owego wspar­cia dla Beats Audio.

Myślę, że ten smart­fon może odnieść naprawdę duży sukces w naszym kraju. Z jed­nej strony posi­ada mnóstwo ciekawych bajerów, a z drugiej nie jest też jakimś high-endem o zaporowej cenie. Desire 600 powinien wkroczyć do pol­s­kich oper­a­torów już w przyszłym miesiącu.

Via

Ciekawe? Podziel się!