Widocznie HTC pozazdrościło Samsungowi nowego Galaxy S4 Google Edition. Analogicznie do tego smartfona powstanie też specjalna wersja HTC  One.

Nowy HTC One ma być fizycznie tym samym urządzeniem, co jego obecna wersja – otrzyma taki sam wyświetlacz, aparat i obudowę. Zmiany ograniczą się wyłącznie do oprogramowania. Nie zastaniemy już znanej z innych smartfonów HTC nakładki HTC Sense, lecz fabrycznego Androida 4.2.2 AOSP z odblokowanym bootloaderem.

Zastanawia mnie, czy jest to dobre podejście. Siłą HTC są właśnie jego nakładki systemowe, a pozbawienie ich według mnie jest kiepskim pomysłem. Właściwie, doświadczeni użytkownicy bez problemu mogą sami przejść do czystego, neksusowego Androida w zwykłym HTC One, natomiast tym, którzy nie znają się na tym raczej nie będzie przeszkadzać nakładka, nawet wręcz przeciwnie.

Na ostatnim Google I/O został zaprezentowany Samsung Galaxy S4 Google Edition, który jest alternatywą dla nowego HTC One, o którym mowa w tym wpisie. Oba są najmocniejszymi smartfonami na rynku i oba mają czystego Androida. Czy wkrótce zaleje nas powódź takich prawie-nexusów? Myślę, że to jest zbędne.

Via

Ciekawe? Podziel się!