Pantech jest firmą produkującą smartfony, którą dobrze kojarzą mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. 10% jej udziałów nabył właśnie Samsung. Czy to posunięcie przyniesie zyski?

Samsung to jedna z największych firm produkujących sprzęt elektroniczny, więc może sobie pozwolić na wiele. Ma pozycję, szerokie spektrum produktów (od kuchenki mikrofalowe poprzez smartfony aż po samochody, wiedzieliście?) oraz kupę pieniędzy. Dzięki tym ostatnim udało dokonać się wykupu 10% Pantecha.

Pantech być może nie jest znaną marką w tym zakątku świata, choć w sumie radzi sobie całkiem nieźle. Produkuje on smartfony na rynek amerykański, choć tak naprawdę pochodzi z Korei Południowej, więc również ojczyzny Samsunga. Jest to trzeci (po Samsungu i LG) w tym kraju największy producent telefonów komórkowych.

Pantech Burst. Jeden z popularniejszych smartfonów Pantecha.

Samsung nabył dziesięcioprocentowy udział w Pantechu za 47,6 milionów dolarów. Możliwe, że w późniejszym czasie wykupiona zostanie większa część firmy, a nawet jej całkowite przejęcie.

Co to jednak oznacza dla nas? Zupełnie nic, gdyż Pantech swoich produktów nie wysyła do Europy. A szkoda, gdyż taki Pantech Burst był jednym z ciekawszych smartfonów w swoim czasie.

Via

 

Ciekawe? Podziel się!