Już nie od dziś wiemy, że Samsung szykuje specjalne odmiany swojego najnowszego flagowca, jakim jest oczywiście Galaxy S4. Tym razem na fotkach przyłapany został model o zwiększonej wytrzymałości, S4 Active.

Wytrzymałe smartfony mają to do siebie, że wszystkie z nich są powolne. Jeśli CAT B15, Samsung Galaxy Xcover 2 lub Motorola Defy wam nie wystarczają, Samsung wkrótce będzie miał coś dla Was.

Samsung Galaxy Active będzie smartfonem, który pomimo podobnej nazwy, nie będzie za bardzo przypominał podstawowej esczwórki. Znacznie różni się designem, co oczywiście zostało spowodowane bardziej priorytetowym potraktowaniem kwestii odporności. Intrygująco przedstawiają się trzy przyciski pod wyświetlaczem które zastąpiły jeden centralnie umieszczony home buttton.

W kwestii doboru podzespołów wewnętrznych jest już podobnie, choć i tutaj znajdziemy różnice. Procesorem w Galaxy S4 Active najprawdopodobniej będzie czterordzeniowy Snapdragon 600, który cechuje się bardzo dobrą wydajnością i taktowaniem maksymalnym 1,9 GHz. Rozdzielczość wciąż wynosi 1920×1080 pikseli, lecz nie znamy wielkości wyświetlacza (nie powinniśmy spodziewać się czegoś innego niż 4,6 – 5″). Zmianie ulegnie jednostka aparatu i będzie on wykonywał zdjęcia nie w 13, lecz 8 Mpix.

Oprócz Samsung Galaxy S4 Active możemy wkrótce spodziewać się także pomniejszonego Galaxy S4 Mini, fotograficznego Galaxy S4 Zoom oraz powiększonego Galaxy S4 Mega.

Ciekawe? Podziel się!