Sailfish OS to system operacyjny z którym wiele osób wiąże spore nadzieje. Już dziś będziemy mogli w końcu go należycie poznać, gdyż wieczorem odbędzie się premiera pierwszego smartfona który z niego skorzysta – Jolla Phone.

Zarówno Jolla, jak i Sailfish OS to pomysły zrodzone w głowach byłych pracowników Nokii którzy przyczynili się do stworzenia MeeGo. Był to system z bardzo interesującą metodą nawigowania (nie wymagał przycisków fizycznych) i niezłym wyglądem. Choć miał potencjał, został uśmiercony tuż po jego starcie za sprawą wdrożenia nowej, windowsowej polityki Nokii przez nowego CEO, Stephena Elopa. Jedynym smartfonem z MeeGo była Nokia N9. Wewnętrzne zmiany nie spodobały się każdemu, więc spora grupa pracowników odeszła tworząc firmę Jolla.

Jolla Phone zostanie zaprezentowana o godzinie 17:30 i stream na żywo będzie można oglądać za sprawą poniższej strony. Wydarzenie ma trwać zaledwie pół godziny, więc myślę że większość z nas będzie w stanie sobie zagospodarować tyle czasu. Jeśli nie, nic straconego, gdyż wkrótce po zakończeniu show zostanie ono udostępnione do obejrzenia dla każdego.

Już do sieci trafiają zdjęcia z nadchodzącym smartfonem. Przyznam, że wygląda interesująco. Tylko ta ramka wokół ekranu mnie jakoś odstrasza… 🙁

 

 

 

Be Sociable, Share!