Instagram to niezwykle popularna aplikacja społecznościowa umożliwiająca dodawanie zdjęć i przyozdabianie je w filtry. Niestety na Windows Phone wciąż jest niedostępny, lecz nie jest to już żaden problem, gdyż Instagraph potrafi całkowicie zastąpić oficjalny program.

Czym dokładnie jest Instagram, chyba nie muszę wspominać. Ten fenomen zna chyba każdy fan mobilnych technologii. Teraz częścią jego społeczności mogą stać się także właściciele smartfonów z systemem Windows Phone.

Instagraph jest dostępny w sklepie Microsoftu już od początku kwietnia, lecz wczoraj aplikacja otrzymała naprawdę dużą aktualizację, dzięki której warto o niej przypomnieć.

Przede wszystkim, program nie jest już dostępny wyłącznie dla Windows Phone 8 lecz także dla wcześniejszego WP7, z którego w naszym kraju wciąż korzysta duża część użytkowników. Pojawiło się także sporo zmian w interfejsie, jak np. wprowadzenie nowej ikonki uploadowania zdjęcia . Nie zapomniano także o nowych filtrach Aviary. Na koniec wspomnę jeszcze o nowym oknie przycinania zdjęcia.

Instagraph w przeciwieństwie do oficjalnego Instagramu jest aplikacją płatną. Kosztuje 3,49 zł, lecz jeśli chcecie być częścią instagramowej społeczności mając smartfona z WP7 nie macie wielkiego wyboru – po prostu trzeba skorzystać z płatnej apki lub zmienić platformę.

Alternatywą dla Instagraphu jest Itsdagram, który także umożliwia wrzucanie nowych fotek na profil. Pytanie tylko, czy jest wart swojej ceny? Kosztuje więcej, bo 5,49 zł.

Instagraph – Link do marketu

Itsdagram – Link do marketu

 

Be Sociable, Share!