Samsung Galaxy S4 jest wyposażony w nakładkę systemową zawierającą bardzo dużą ilość niekoniecznie potrzebnych funkcji. Dla tych wszystkich, którzy zamiast nich woleliby większą ilość wolnej przestrzeni być może wkrótce zostanie zaprezentowana specjalna odmiana Galaxy S4 z czystym Androidem.

Opinie na temat nakładki systemowej TouchWiz UX są mocno podzielone. Jedni są zadowoleni z mnogości funkcji dodanych przez Samsunga, lecz jest też spora grupa osób o odmiennym zdaniu. Bo czy na prawdę S-Voice, przewijanie tekstu wzrokiem, S-Health lub aplikacja do obsługi telewizora to dodatki rzeczywiście przydatne, z których będziemy korzystać?

Oczywiście można powiedzieć, że czym więcej, tym lepiej. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że te wszystkie dodatki zajmują sporą ilość cennego miejsca, które można wykorzystać na inne, bardziej użyteczne sposoby. Pisaliśmy o tym już jakiś czas temuW wersji 16 GB do naszej dyspozycji oddanych jest tak naprawdę tylko niecałe 9 GB, a chyba nie tego oczekujemy od najmocniejszego smartfona na rynku.

Plotka głosi, że Samsung Galaxy S4 w wersji z czystym Androidem miałby zostać pokazany już na prezentacji Google I/O. Osobiście uważam to za mało prawdopodobne zdarzenie, lecz kto wie, może się mylę? Nowe Galaxy S4 miałoby trafić do T-Mobile w czerwcu.

Via

Be Sociable, Share!