Jedną z nowości, którą wprowadziła zaprezentowana dzisiaj Lumia 925 jest funkcja Nokia Smart Camera, która pozwala na natychmiastową edycję zdjęć w efektowny sposób. Okazuje się, że ta nowinka zawita wkrótce także do innych smartfonów Nokia Lumia z Windows Phone 8.

Najważniejszym wydarzeniem dnia dla naszego bloga jest oczywiście premiera Lumii 925. Warto jednak zwrócić uwagę, że oznacza to także nowości w kwestii oprogramowania. Mowa między innymi o funkcji Nokia Smart Camera, która w przyszłości zagości również na pozostałych Windows Phone’ach Nokii.

Nokia Smart Camera to mały kombajn pozwalający na edycję zdjęć w naprawdę fajny sposób. Za jego sprawą można stworzyć efektowne zdjęcie ruchomego obiektu za pomocą połączenia wielu zdjęć seryjnych. Problemem przestaną być także złe miny osób na zdjęciach czy niechciane elementy – te pierwsze będzie można podmienić, a drugie wymazać.

Owe funkcje przedstawione są na poniższych filmikach:


Nokia Smart Camera jest dostępna już teraz dla smartfona Nokia Lumia 925, a w lipcu zostanie udostępniona także dla posiadaczy innych Lumii z systemem Windows Phone 8. Aktualizacja otrzyma nazwę Lumia Amber i nie będzie się ograniczać wyłącznie do fotograficznych funkcji. Wprowadzi ona m.in. funkcję transmitera FM. Niestety, niektóre ze smartfonów nie otrzymają całego pakietu, np. Lumia 620 nie posiada nadajnika FM, a Lumia 520 cechuje się zbyt słabym procesorem do obsługi zdjęć seryjnych.

Be Sociable, Share!