Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 925 oficjalnie przedstawiona! Obyło się bez większych niespodzianek, bo wszystko wypłynęło w przeciekach. Po pierwsze nowa Lumia przedstawia się świetnie, po drugie ma dobry aparat, co jeszcze?

Dziś oficjalnie zaprezentowano nowy smartfon z linii Lumia, czyli Nokia Lumia 925. Nie bez powodu napisałem, że Lumia 925 jest na diecie. W porównaniu do swojej poprzedniczki (Lumii 920) jest:

  • lżejsza (139g vs 185g),
  • cieńsza (8,5mm vs 10,7mm),
  • piękniejsza przez to, że posiada metalowe wykończenia (połączenie aluminium z poliwęglanem).

To bardzo ważne czynniki, które często przesądzają o zakupie smartfona – nie każdemu dobrze leży w dłoni duża kobyła, która w dodatku porządnie uwiera naszą kieszeń. Jestem pod wrażeniem wykonania nowej Nokii i nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł jej dotknąć. Ponadto nie wiem dlaczego ale ta Nokia przypomina mi pamiętną Nokię 8800 Sirocco, która jest nadal w moim odczuciu, jednym z piękniejszych telefonów.

Nokia Lumia 825 – specyfikacja

Dosyć jednak o sprawach oczywistych – wszystko co nowe, zawsze się błyszczy. Spójrzmy na wnętrze Nokii Lumii 925. Smartfon wyposażony został w wyświetlacz AMOLED 4,5 cała (768 x 1280 pikseli), oczywiście wsparty technologią Corning Gorilla Glass 2.

Ponadto słuchawkę wspiera mocny dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8960 Snapdragon o taktowaniu 1,5GHz, a cała maszyna stabilnie trzyma się na nogach dzięki systemowi Windows Phone 8.

Warto zwórcić uwagę na jedną ważną rzecz, która była wytykana także przy okazji smartfona Samsung Galaxy S4– pamięć wewnętrzna. Nokia Lumia 925 została wyposażona w fizyczną pamięć o pojemności 16GB (w przypadku Lumii 920 były to 32GB). Taki stan rzeczy może wprowadzić trochę zakłopotania u wymagających użytkowników.

Nokia Lumia 925 white

Nokia Lumia 925 aparatem stoi!

Tak więc główny dodatek do Lumii 925 to aparat: PureView 8,7 MP z Optyczną Stabilizacją Obrazu, automatycznym ustawianiem ostrości, podwójną lampą LED o wysokiej mocy i krótkim błysku, najbardziej zaawansowaną technologią obiektywu, nagrywaniem wideo HD o jakości 1080p przy 30 klatkach/s z Optyczną Stabilizacją Obrazu. Zawiera tryb Nokia Smart Camera. I choć ta specyfikacja przedstawia się świetnie, czekam na pierwsze recenzję oraz na możliwość przetestowania wszystkich możliwości tego aparatu.

Podsumowanie

Nokia Lumia 925 jest bardzo ładnym produktem fińskiego producenta o dobrej specyfikacji. Większość portali skupia się na możliwościach fotograficznych – nie jest to jednak taki ekspert od fotografii, jak Nokia 808 PureViev i pewnie takim nie będzie. Fajnie, że smartfon wspomagany jest szeregiem rozwiązań fotograficznych – Nokia Smart Camera, Best Shot, Action Shot, Motion Focus a także aplikacji Hipstamatic, która umożliwia przerzucanie zdjęć w wysokiej jakości do serwisów społecznościowych.

Za wcześniej by mówić, jak dokładnie wypada Nokia Lumia 925 – na chwilę obecną robi bardzo pozytywne wrażenie. Do zakupu może zachęcać także cena – 469 euro (przy obecnym kursie to ok. 2000zł). Ważne, że Nokia zaczyna powoli dostosowywać się do realiów cenowych na rynku. Na sam koniec pytanie? Czy aby na pewno Nokia Lumia 925 pojawi się w Polsce? W czerwcu sprzedaż rozpocznie się w Wielkiej Brytani, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Chinach a partnerem na Europę jest sieć komórkowa Vodafone, której w Polsce nie ma. Mam jednak nadzieję, że smartfon trafi do normalnej sprzedaży – dostępny u każdego operatora i wolnej sprzedaży. Takie rozwiązanie może okazać się kluczowe w kwestiach wyniku sprzedaży.

Be Sociable, Share!