Instagram for WP

To trochę zabawne ale każdy interesujący się branżą mobile o tym wie, że Instagram nie jest dostępny na Windows Phone a pomimo tego można śmiało stwierdzić, że mocno flirtuje z Microsoftem by wspólnie się zadowolić – i jest na to niezbity dowód.

Instagram, czyli popularna aplikacja dostępna na Androida i iOS, dotychczas nie miała żadnych powiązań z platformą Windows Phone czy też Microsoftem – tak było do dzisiaj. Gdy nagle na portalu społecznościowym Twitter nie pojawiło się nowe konto Instagram for WP @InstagramWP. Rzekomo można by przyjąć, że pomimo tego, że w opisie profilu jest napisane, że jest to oficjalny kanał komunikacji skierowany do właścicieli platformy z Windows Phone, to może być on równie dobrze fikcyjny. Jednak smaczku dodaje fakt, że pierwszym obserwatorem kanału został oficjalny profil Nokii na Twiterze @nokia – zbieżność przypadków czy też w końcu oficjalnie przedstawią światu swoje intencje wobec siebie?

Osobiście uważam, że współpraca Facebooka (właściciela Instagrama) i Microsoftu (właściciela Windows Phone) to kwestia chwili – możliwe, że lada dzień obie firmy ogłoszą, że Instagram na Windows Phone jest już dostępny na co wielu użytkowników czeka, nudząc się co chwila nowymi substytutami Instagrama (ala Itsdagram czy InstaCam).

Przy okazji Twitterowcy – możecie też obserwować Dailymobile.pl na Twitterze – zapraszamy!

Be Sociable, Share!