Nokia 808 PureView, choć ma już ponad rok, wciąż zachwyca swoimi możliwościami fotograficznymi o których posiadacze innych smartfonów mogą zapomnieć. Świetnie to przedstawia filmik wykonany tym właśnie telefonem w rozdzielczości 4K.

Nokia 808 PureView to wyjątkowe urządzenie. Jest to ostatni telefon Nokii oparty na Symbianie i zarazem smartfon z najlepszym aparatem jaki kiedykolwiek został wyprodukowany. Właściwie to ciężko ocenić, czy 808 PureView powinno się traktować jako smartfona z funkcją aparatu, czy przeciwnie – jako aparat z możliwością dzwonienia.

Filmiki i zdjęcia wykonane tym smartfonem już parę razy pojawiły się na naszej stronie. Mogliście chociażby podziwiać tajską plażę, mglisty poranek nad jeziorem czy leśne scenyTeraz czas na film poklatkowy przedstawiający port na wyspie Bornholm w Danii.

Elementy na filmie prezentują się  bajecznie. Dzięki zastosowaniu wycinków ze zdjęć o rozdzielczości 8 Mpix uzyskano specyficzny efekt wąskiego pola widzenia, dzięki któremu wszystko wydaje się być bliżej siebie. Natomiast jeśli o samą jakość filmu chodzi, to jest to dokładnie to, do czego przyzwyczaiła nas Nokia 808 PureView – jakość nagrania prezentuje poziom aparatów z wysokiej półki.

Via

Be Sociable, Share!